Буквоїд

Помер фантаст Юрій Пєтухов

06.02.09 11:27 / Буквоїд
Пішов із життя російський фантаст та публіцист Юрій Пєтухов. Загальний тираж його творів, які виходили у власному видавництві «Метагалактика», складає 16,5 млн. екземплярів.
Пєтухов народився 1951 року у Москві. Проходив військову службу у радянських військах в Угорщині, працював у оборонних НДІ, а 1983 року випустив свою першу книгу – «Через дві весни».

Успіх до Пєтухова прийшов у 90-х роках – його пенталогія «Зоряна помста», про космодесантника Івана, вийшла друком у 1990–1995 роках. Крім того, популярними були і інші романи письменника - «Бойня», «Сатанинське Зілля» та ін.

Пєтухов був також відомий своєю радикальною політичною позицією і нетрадиційними поглядами на історію. Він розробив власні концепції «Третьої та Четвертої світових війн», «суспільства споживання, побудованого у Росії» та «теорії Надеволюційного розвитку».

2007 року Перовський суд Москви визнав книги Пєтухова «Четверта Світова» та  «Геноцид» екстремістськими  і такими, що підлягають знищенню. Письменник оскаржив це прецедентне для Росії рішення у вищому суді. Джерело: Openspace.ru
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/sum/2009/02/06/112710.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.