Буквоїд

Як воювали у Давній Русі

31.08.10 23:15 / Вікторія Зелюк
У рамках історичного фестивалю «Билини стародавнього Києва», що проходив у парку «Київська Русь», видавництво «Наш час» презентувало книгу Миколи Котляра «Нариси воєнного мистецтва Давньої Русі».
Не часто академіки радують читачів науково-популярними книжками. А коли врахувати легкість викладу, якою володіє автор, один з провідних європейських медієвістів, то книгу можна сміливо вважати справжнім подарунком усім, хто цікавиться вітчизняною історією взагалі та середньовіччям зокрема. Варто також зауважити, що видання є першим в Україні, що розкриває практично усі аспекти військової справи у Давній Русі: формування княжих армій, особливості тактико-стратегічних дій у війнах з різноманітними супротивниками (від кочових племен до монголів та центральноєвропейських армій), характер озброєння та обладунків, розвиток оборонної архітектури й прийоми оборони і облоги твердинь. Захоплюючий текст підтримує надзвичайно інформативний ілюстративний ряд. Крім більш-менш відомих фотографій музейних експонатів та репродукцій мистецьких творів, у книзі є також сучасні реконструкції комплексів давньоруського озброєння (мальовані та виконані у матеріалі й фотографовані) і подані у вигляді ефектних малюнків схеми битв та бойових порядків давньоруської армії різних історичних періодів. «Нариси воєнного мистецтва Давньої Русі» Миколи Котляра відкривають книжкову серію «Стратегікон», що видаватиметься у рамках масштабного проекту «Українська міліарна історія», започаткованого видавництвом «Наш час».
Директор видавництва «Наш час» Тетяна Варламова презентує новинку



Шанувальники військово-історичної реконструкції жваво обговорюють «профільне» видання  
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/ukraine/2010/08/31/231546.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.