Буквоїд

«Кореспондент» назвав переможців конкурсу «Найкраща українська книга-2010»

01.07.10 15:15 / Буквоїд
Переможцями конкурсу «Найкраща українська книга» стали 900-сторінковий роман Оксани Забужко «Музей покинутих секретів» та книга Олеся Ільченка «Місто з химерами».
Вже другий рік поспіль читачі та журі літературного конкурсу «Корреспондента» поділяють переможців за гендерною ознакою. Так, номінація «Документалістика», що представляє твори нехудожніх жанрів, знову окупована чоловіками, а «Белетристика», що представляє романи, оповідання й повісті, - прекрасною статтю. При цьому твір Олеся Ільченка «Місто з химерами» - біографічний роман про відомого київського архітектора початку ХХ століття Владислава Городецького - художня проза. Однак автору, що ґрунтовно відпрацював архівні та історичні матеріали, вдалося настільки правдоподібно відтворити життя міста тих років, що багато читачів визнали роман документальним. «Кореспондент» не став сперечатися – «Місту з химерами» дісталося перше місце в номінації «Документалістика». На другій позиції - дебютна книга Максима Кідрука «Мексиканські хроніки», в якій він захоплююче і з гумором описав свою подорож дикуном до Мексики. Третє місце посіла збірка есеїв Флешка-2gb Юрія Іздрика, літератора, перекладача, художника, музиканта і духовного соратника Юрія Андруховича. Однак письменниці, які монополізували нібито «несерйозну» номінацію «Белетристика», за ґрунтовністю творів і порушеними у них питаннями нітрохи не поступаються, а іноді і залишають позаду чоловіків-переможців. Так, на першому місці розмістився майже 900-сторінковий роман-епопея, результат семирічної роботи Оксани Забужко «Музей покинутих секретів» - практично історія України ХХ століття, викладена в біографіях кількох поколінь. На другому місці - книга Марії Матіос «Чотири пори життя», в якій вона міркує про те, як з роками змінюється світосприйняття жінки, її думки і почуття. Замикає трійку переможців Ірен Роздобудько із збіркою філософськи-психологічних оповідань «Гра в пацьорки». Інформація: «Кореспондент»
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/premii/2010/07/01/151504.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.