Буквоїд

Сергій Грабар: «Сім днів і вузол смерті» Сергія Пантюка та «Троянда ритуального бою» Степана Процюка є найкращими у своєму жанрі

23.06.10 09:13 / Буквоїд
На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменник Сергій Грабар.
Що Ви читали останнім часом? Що сподобалося, а що ні? 
Останнім часом читаю багато літератури, пов’язаної передусім з правлінням Київського князя Святополка ІІ Ізяславича. Це - Дмітрій Оболєнскій «Шесть візантійскіх портретов», Алєксандр Назаренко «Дрєвняя Русь на мєждународних путях»,  С.Франклін, Д.Шепард «Начало Русі. 750 – 1200». Крім того, прочитав третю книгу Бенедикта Сарнова «Сталін і пісатєлі». Якщо перші три книжки це свого роду спеціальна література і говорити сподобалася чи не сподобалася - тут не варто. Скоріше - допомогла чи не допомогла. То Бенедикт Сарнов - досить занудний з великим числом повторів. але корисний своїм фактажем. З есеїстики надзвичайно сподобалася книжка Романа Шпорлюка «У пошуках майбутнього часу». Сподобалася і за побудовою, і за змістом. З художньої літератури - Сергій Пантюк «Сім днів і вузол смерті» та Степан Процюк «Троянда ритуального болю». Вважаю їх найкращими у своїх жанрах. Що найближчим часом плануєте прочитати? 
Найближчі плани - Галина Пагутяк «Захід сонця в Урожі» та поезії Джона Донна. Що рекомендуєте прочитати?  
Раджу читати різну літературу. Врешті-решт книжка вибирає сама. Але хочеться, щоби читали більше українських авторів. Люду Таран, Івана Андрусяка, Павла Вольвача, Михайла Слабошпицького, Валерія Гужву, Надю Степулу, Василя Шкляра.    
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2010/06/23/091326.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.