Буквоїд

Олександр Архангельський: Ходжу за книжками на «Нон-фікшн» та на ММВК з великою дорожньою сумкою

03.05.10 11:25 / Буквоїд
На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає російський публіцист, телеведучий, письменник та літературознавець Олександр Архангельський.
- Які книги Ви читали останнім часом? Що сподобалося, що ні? - Останні два-три місяці поспіль я читаю всі книги ізраїльського прозаїка Амоса Оза; дві з них мене вразили — «Повість про кохання і пітьму» та «Чорний ящик», решта залишили байдужим. Але сила у справжнього письменника така, що знайшовши в нього два-три шедеври, потім дочитуєш навіть те, що залишає байдужим. Це справжня класична проза (при цьому дуже сучасна), без містечкового колориту, з орієнтацією на російську традицію, хоча автор не російськомовний. Ще сподобалася книга Маріам Петросян «Дім, в якому». Щоправда, повний варіант задовгий, в´язнеш.
- Як обираєте літературу для читання?
- Якщо це не книжки зі списку у преміях, де я перебуваю членом журі (наприклад, «Російської премії»), то обираю довільно. Відтоді, як я перестав займатися регулярною літературною критикою, нарешті можу собі дозволити керуватися принципом «подобається-не подобається» і не витрачати часу і сил на дочитування того, що потрібно читати «об´єктивно». Зазвичай ходжу на два книжкові ярмарки — «Нон-фікшн» у листопаді / грудні та на ММВК у вересні, з великою дорожньою сумкою і «затарююсь». Потім виймаю по одній, навмання, і або читаю, або відкидаю. Якщо автор зацікавив, йду і докуповую все, що є російською.

- Які книги порадили б для читання іншим?
- Так от «Чорний ящик» і «Повість про кохання і пітьму» і порадив би. Тільки в «Повісті ...» не піддавайтеся ефекту уявного занудаства перші 100 сторінок, потім зрозумієте, що тільки так і треба було писати.
Фото: svobodanews.ru
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2010/05/03/112547.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.