Буквоїд

Електронні книжки: що і як читають українці?

16.04.24 18:05 / Буквоїд
Смаки українців, які купують паперові чи електронні книжки, суттєво відрізняються. За даними аналітиків «Книгарні «Є», найчастіше з екранів гаджетів читають українських сучасників, тоді як в книгарнях віддають перевагу творам закордонних авторів.
За підсумками першого кварталу 2024 року, найпопулярнішою «електронкою» стала книга «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка. Ще один представник укрсучліту – «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа – на четвертому місці. Тоді як «срібло» та «бронза» за представниками психологічної літератури – «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією» та «Для стосунків потрібні двоє». Обидві книги авторства Володимира Станчишина. Замикає першу п’ятірку робота Тімоті Снайдера «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка». В цей же період в магазинах «Книгарня «Є» лідером продажів теж стала «Я бачу, вас цікавить пітьма» Павлюка. Проте на цьому спільні вподобання закінчуються. В Топ-5 продажів також увійшли «Хірург» Тесс Ґеррітсен, «Хімія смерті. Перше розслідування» Саймон Бекетт, «Людина в пошуках справжнього сенсу» Віктора Франкла і «Кафе на краю світу» Джон П. Стрелекі. Загалом же покупці електронних книг найчастіше обирають твори українських сучасників. Це кожна шоста «електронка», що майже втричі більше, ніж в продажах паперових книг. Серед поціновувачів читання з гаджетів також значно більше ніж прихильників психологічної літератури, детективів та фантастики. А ось попит на сучасну зарубіжну прозу серед електронних та паперових книжок майже однаковий. Як виявилось, смартфон – найпопулярніший гаджет для читання книг. Згідно з опитуванням, проведеного серед клієнтів «Книгарні «Є», 63% покупців «електронок» читають їх з екранів телефонів. І лише 21% користуються спеціальними рідерами. Планшетні комп’ютери теж виявились зручним інструментом для читання – їм віддають перевагу 12% покупців електронних книг. Ще 4% опитаних обрали для читання ноутбуки та інші пристрої. «За останній рік попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвоє. Цій тенденції є кілька пояснень – крім загального зростання ринку, все більше українців цінують зручність читання на гаджетах, адже не треба, наприклад, брати важку книгу в подорож. Також електронні книги зазвичай дешевші, ніж їх паперові версії, і отримати їх можна в будь-якій точці світу вже за лічені хвилини після покупки. А ще електронна книжка завжди є в наявності, тоді як друковані примірники можуть закінчуватись, а додрук чекати довго. Тож ми очікуємо, що «електронки» продовжать набирати частку в продажах, проте не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам», – розповіла Лариса Гужвинська, директорка зі стратегічного розвитку «Книгарні «Є».
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/bookmarket/2024/04/16/180539.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.