Буквоїд

У київському просторі PEN Ukraine відбудеться публічна розмова Мирослава Мариновича з Мирославою Барчук

20.03.24 14:23 / Буквоїд
Публічна розмова “Ціна свободи: Феномен українських дисидентів” відбудеться 23 березня (субота) о 17:00 у київському просторі PEN Ukraine.
Мирославу Мариновичу — в’язню сумління  радянських часів, правозахисникові, громадському діячеві, Почесному президентові Українського ПЕН нещодавно виповнилося 75 років.  “Наша ювілейна розмова присвячена темі прямостояння в умовах тоталітарної системи, феномену українського опору радянських часів, вирішальної ролі дисидентів у збереженні держави. Чи були вони помічені, почуті, прочитані у роки Незалежності? Як сучасна війна оприявнює ідеї, боротьбу, драму  цих людей? Як війна вводить світ у «еру ясності та чітких оцінок» і як стає тестом для інституцій, церков, лідерів, правозахисних організацій?” — розповідає Мирослава Барчук, журналістка, телеведуча, віцепрезидентка Українського ПЕН. Мирослав Маринович — український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, організатор амністерського руху в Україні, радник ректора університету, президента Інституту релігії та суспільства Українського Католицького Університету, член Народного Руху України, учасник ініціативної групи “Першого грудня”.  У роки навчання у Львівському політехнічному університеті там виступав із критикою радянської політики, через що 1970 року відбулася його перша зустріч з КДБ.  9 листопада 1976 року Маринович разом зі своїм другом М. Матусевичем став членом-засновником Української Гельсінської Групи. 1978 року був звинувачений у "проведенні антирадянської агітації і пропаганді" та засуджений до 7 років таборів суворого режиму і 5 років заслання. Повернувся в Україну в березні 1987-го.  2010 року Мирослав Маринович очолив українське відділення Міжнародного ПЕН, з 2014-го — Почесний президент Українського ПЕН.  Серед праць Мирослава Мариновича — "Євангеліє від юродивого" (1990), написана ще в таборі, "Україна на полях Святого Письма" (1991), "Спокутування комунізму" (1993), "Україна: дорога через пустелю" (1993) та інші. *** Подія: Публічна розмова Мирослава Мариновича із Мирославою Барчук “Ціна свободи: Феномен українських дисидентів”  Дата і час: 23 березня о 17:00 Адреса: простір PEN Ukraine, Київ, вул. Лук’янівська, 14а  Вхід за попередньою реєстрацією:https://forms.gle/KbPSKCpqQf4wtGWP6   
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/meetings/2024/03/20/142353.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.