Буквоїд

Сергій Жадан став "Людиною року" за версією "Gazeta Wyborcza"

13.05.22 14:58 / Буквоїд
Людиною року «Gazeta Wyborcza» став харківський письменник, поет, активіст і волонтер Сергій Жадан, який під час війни допомагає українським воїнам, які воюють проти росіян, так і мирним жителям Харкова.
ЗМІ повідомляє, що з початку повномасштабної війни в України робота редакції у Польщі змінилась. Війна також вплинула на вибір людини року.  "Коли ми обговорювали цьогорічного лауреата чи лауреатку, було зрозуміло, що ми повинні вшанувати когось з України, людину, яка бере участь у боротьбі. Список заслуг дуже довгий, його відкриває президент Володимир Зеленський, до нього входить віцепрем´єр-міністр Ірина Верещук, є мери Києва, Маріуполя, Миколаєва та Харкова, є українські командири та дипломати, солдати та рятувальники. Україна стала землею героїв", - йдеться у повідомленні. Та під час обговорення кандидатів обрали Сергія Жадана. Зазначають, що письменник залишається у Харкові, що розташований біля російського кордону. За даними видання, Жадан пише статті про війну для західних газет, дає інтерв’ю, організовує концерти та займається гуманітарною допомогою. "Він зайнявся тим, до чого покликані письменники під час війни: підняття настрою людей, освіження їхніх сердець, організування концертів у пристосованій до притулку станції Харківського метро. Відвідує поранених у госпіталі, бере припаси бійцям на фронті. Водночас захищає українську культуру від Росії. Така дивовижна постать – Сергій Жадан. Наша людина року 2022", - додали у повідомленні. Видання повідомляє, що для поляків Жадан був обличчям української літератури майже два десятиліття, коли видавництво "Чарне" почало публікувати його оповідання та романи.   "Дякую Газеті Виборчій за звання людини року. Хоча чудово розумію всю умовність цього означення - нині всі українці, які б´ються за свою країну, які працюють на неї, є Людьми Року, людьми з великої літери. Честь і щастя жити поруч із ними в один час і в одній країні.

І величезна подяка польському народу за підтримку та допомогу. Разом переможемо імперію зла. Всім дякую, всіх люблю. Слава Україні!", - написав Сергій Жадан на своїй сторінці у Facebook.

Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/nagorody/2022/05/13/145820.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.