Буквоїд

«Страшно не вмерти - зламатися страшно»: Табаков записав пісню про Маріуполь і його захисників

26.04.22 14:54 / Буквоїд
Ще одну потужну пісенну прем’єру, створену за час повномасштабної війни Росії проти України, представляє відомий співак та композитор, переможець телепроектів «Шанс» і «Голос країни»Tabakov(Павло Табаков).
Пісня «Наш Маріуполь» присвячена місту-герою і всім його незламним захисникам. За добу після прем´єри лише у Фейсбуку цю потужну композицію прослухали понад мільйон користувачів мережі.    
«Наш Маріуполь» - пісня про героїв, для яких найбільший страх - зламатися духом. «Наш Маріуполь, воля, як зброя, / Люди, як море, ці люди – герої! / Люди зі сталі, люди відважні, / Страшно не вмерти - зламатися страшно», - слова, у яких вся звитяга і весь біль українського народу.
-  «Наш Маріуполь» - не просто пісня. Кожне слово, кожна нота - як оголений нерв, - розповідає Tabakov. – Лірику створила поетеса Лідія Лазурко, з якою ми написали уже кілька десятків пісень. Маріуполь – місто-символ героїчної боротьби українського народу за волю своєї землі. Місто, яке російська армія не може взяти уже два місяці. Місто, яке стоятиме до переможного кінця. Місто, яке уже увійшло в історію України та світу. Місто Марії, якому уже зараз присвячують пісні. 
Ідея пісні «Наш Маріуполь» з’явилася у «Міжнародному штабі гуманітарної допомоги українцям» у Львові під час спілкування з хлопцями-волонтерами, яким вдалося вибратися з блокадного Маріуполя. Одному з хлопців загрожувала смерть тільки за те, що у нього тіло вкрите патріотичними татуюваннями, інший розповідав про невимовні страждання людей, які залишилися без їжі, води, світла та можливості почути рідних… Найбільше вразила історія про 20-річного хлопця з Донеччини, який не пройшов фільтрацію, був примусово мобілізований до лав орків у підрозділ «одноднєвок» - людей без зброї, яких під дулами автоматів відправляють на поле бою - як приманку - для розкриття вогневих позицій українських захисників та перевірки місцевості на наявність вибухових приладів. Єдине, про що він просив цивільних, - це записати номер телефону і, коли появиться мобільний зв’язок, передзвонити мамі та сестрі в Одесу й передати їм, що він їх сильно любить і що не зрадив Україну.
Обкладинкою синглу «Наш Маріуполь» стала ілюстрація київської художниці Марії Лонюк /@art.malon, яка від початку війни створила десятки промовистих ілюстрацій на теми боротьби українців і злочинів росіян.          
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/pesentation/2022/04/26/145406.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.