Буквоїд

У Чернівцях відбудеться лекція, присвячена поезії Василя Кожелянка

26.01.22 18:56 / Буквоїд
Команда Літературної премії імені Василя Кожелянка запрошує 27 січняу Муніципальну бібліотеку ім. А. Добрянського (вул. Українська, 22) на лекцію літературознавиці Світлани Кирилюк «Контексти творчості Василя Кожелянка: поезія». Початок о 17:00.
Василь Кожелянко – автор поетичних книжок «Терновий іній» (1994), «Білий і рудий» (1994), «Семибарвний кінь» (1995), «Як учив Кожелянко-цзи» (2007). Посмертно була видана книжка його хоку «Колір серпня» (2015). цей вогонь втомився від життя у нього алергія на бензин ув’язнений у факелі свободи не захотів він бути лицемірно вічним і вічно лицемірним (Василь Кожелянко, із вірша «Самогубство вогню») Запрошуємо всіх, хто хотів би ще раз почути, пригадати поезію Василя Кожелянка, тих, хто для себе лише відкриває цю іпостась письменника. А інтерпретація Світлани Кирилюк – це завжди поєднання інтелекту, естетики та проникливості. Довідка про Світлану Кирилюк Світлана Кирилюк (1969) – українська літературознавиця, поетеса, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української літератури ЧНУ імені Юрія Федьковича. Авторка наукових праць, численних наукових статей, учасниця українських та міжнародних наукових конференцій. Серед наукових інтересів – проблема літературної традиції в українській літературі кінця ХІХ – початку ХХ ст.; мотиви та образи світової літератури у творчості Ольги Кобилянської; психоаналітичний вимір особистості в українській літературі кінця ХІХ – початку ХХ ст.; проблема марґінальності як складова сучасного літературного процесу. Авторка поетичної книги «Сад земних насолод», що вийшла у серії «Третє тисячоліття: українська поезія» («Друк Арт», 2016). Літературна премія імені Василя Кожелянка заснована 2021 року у Чернівцях Інгою Кейван, Світланою Вардеванян, Максимом Дупешком, Мариною Лібановою. Це одна із проєктних ініціатив, що пройшли відбір у конкурсі на звання «Книжкової столиці України – 2022», оголошеного Українським культурним фондом.  Нагадаємо, що 20 січня відбулися два заходи до 65-ліття Василя Кожелянка: «Розмова про творчість & співтворчість» та «Кожелянко. Інтерпретації».  
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/meetings/2022/01/26/185605.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.