Буквоїд

У Польщі вийшла «Lodowa karuzela» Олега Полякова

24.01.22 12:46 / Буквоїд
У варшавському видавництві Anagram вийшов друком роман українського прозаїка Олега Полякова «Lodowa karuzela» (оригінальна назва – «Крижана карусель»). Ця книга була видана за сприяння грантової програми підтримки перекладів Translate Ukraine Українського інституту книги.
«Крижана карусель» (2019 р.) – четвертий роман Олега Полякова, в якому авторський метод химерної прози застосовано до соціальної проблематики: крізь всю книгу лейтмотивом проходить тема Майдану 2013-2014 рр., пошуку української національної ідеї, подолання найважливіших ментальних проблем нації, психологічних комплексів тощо.  В 2021 році роман став фіналістом Літературної премії імені Ірини Вільде. Голова журі премії письменниця Галина Пагутяк так охарактеризувала цю книгу: «Твір, безперечно, новаторський. Дуже насичене письмо, яке відразу чіпляє тебе на гачок і читаєш на одному подиху».  Літератор Олег Коцарев у газеті «День» написав, що це «об’ємний, самобутній і самодостатній текст, який варто віднести до здобутків української прози 2019 року», а літературний оглядач Громадського радіо Тетяна Петренко назвала книгу «розкішним і моторошним кількарівневим сном». Польський перекладач роману Ришард Купідура також поділився своїми враженнями про книгу: «Прозу Олега Полякова слід читати повільно, наче читаєш поезію. Саме це я усвідомив, працюючи над перекладом «Крижаної каруселі». Лише у такий спосіб можливо відкрити для себе світ авторської метафори письменника та усі правила мовної гри, до якої він вдається. А ще я довгий час не міг вирішити для себе, чи є проза Полякова літературою консервативного спрямування. Зараз думаю, що ні. Письменник знаходить просто у собі сміливість поставити питання про усі «побічні ефекти» модернізаційних процесів, що відбуваються у суспільстві. Їх справді слід не оминати увагою, якщо хочемо побачити повну картину нашої сучасності».  «Lodowa karuzela» – це вже другий роман О.Полякова, що вийшов у польському видавництві Anagram, у 2019 році там було надруковано дебютний роман автора «Niewolnice i przyjaciele pani Tekli» («Рабині й друзі пані Векли»).
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/pesentation/2022/01/24/124648.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.