Буквоїд

Вийшов друком альманах із текстами 10 молодих учасників фестивалю-воркшопу “Прописи”

17.11.21 16:15 / Буквоїд
Український ПЕН випустив альманах із текстами 10 молодих учасників фестивалю-воркшопу “Прописи”. Збірка містить поетичні й прозові твори молодих авторів, а також їхні враження про фестиваль
У першому фестивалі-воркшопі “Прописи”, який відбувся у вересні в Івано-Франківську, взяли участь 10 відібраних за конкурсом авторів-дебютантів. Це Богдан Бень, Олеся Богдан, Ганна Гнедкова, Софія Головецька, Орися Грудка, Аріна Кравченко, Ростислав Кузик, Романія Строцька, Дарія Суздалова та Вікторія Фещук. Тепер побачив світ альманах з їхніми текстами та передмовою куратора проєкту – поета, перекладача та віцепрезидента Українсього ПЕН Остапа Сливинського. До видання, яке є в паперовому й електронному форматах, увійшли поезії й уривки прози десяти молодих письменників, а також есеї із їхніми враженнями про фестиваль-воркшоп “Прописи”. “Під обкладинкою цього збірника ви знайдете тексти авторів і авторок, які вже завтра будуть визначати обличчя української літератури. Так, їхнє новаторство не кричить, не б’є в очі, як у 1920-х чи 1990-х, але воно є – спокійне і осмислене. У когось вже цілком зріле, а в когось ще на етапі намацування. У що воно виллється – побачимо через кілька чи кільканадцять років, коли будемо озиратися на ці непересічні дебюти. Вірю, що фестиваль “Прописи” і цей невеликий альманах є човном, який вивезе цих талановитих письменників і письменниць на широкі води літератури”, – зазначив куратор проєкту Остап Сливинський. Паперові примірники альманаху Український ПЕН поширить по культурних інституціях. Електронна версія розміщена на сайті Українського ПЕН у вільному доступі. Фестиваль-воркшоп “Прописи” відбувся 9-12 вересня в Івано-Франківську. Для 10 молодих авторів у ці чотири дні була організована насичена навчальна програма – лекції, воркшопи, індивідуальні заняття з наставниками. Менторами “Прописів” виступили Галина Крук (поезія), Тарас Прохасько (проза) та Ганна Улюра (літературна критика). А лекторами – Вікторія Амеліна, Юрій Андрухович, Лариса Денисенко, Роман Малиновський, Богдана Неборак, Ілларіон Павлюк, Ірен Роздобудько та Тетяна Терен. Упродовж фестивалю відбувалися подіумні розмови молодих авторів із досвідченими письменниками й літературні читання для широкої публіки. Команда проєкту сподівається, що в майбутньому фестиваль-воркшоп “Прописи” стане щорічним. Він покликаний сприяти розвитку сучасної літератури шляхом відкриття нових імен, а також просувати правозахисні цінності ПЕН серед молодих авторів. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/pesentation/2021/11/17/161546.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.