Буквоїд

Сер Томас Мелорі, “Смерть Артура”

06.11.21 17:43 / Буквоїд
Замок Камелот і Круглий Стіл, король Артур і чарівник Мерлін, звитяжні лицарі Трістрам і Ланселот, королева Ґвіневера і Фея Морґана, меч Ескалібур і Святий Ґрааль — навряд чи знайдеться хтось, для кого ці імена та назви є лише порожнім звуком.
На сторінках роману “Смерть Артура”, компільованого сером Томасом Мелорі в другій половині XV століття під час його перебування у в’язниці, оживає вже майже забутий світ лицарства, мужності, магії та слави (цьому оживленню значною мірою сприяє і декаданська графіка неперевершеного Обрі Бердслея). Саме про цей твір Едмунд Чемберс сказав: «Жоден витвір уяви, за винятком “Енеїди”, не зробив більше для формування національної легенди», а нам зостається хіба що додати — “...і для формування світової легенди також”. Із середньоанглійської переклав Максим Стріха Графіка Обрі Бердслея  Реалізовується за підтримки програми «Креативна Європа» у межах проєкту “Фантастична Європа”  Смерть Артура: роман / Сер Томас Мелорі; графіка Обрі Бердслея; пер. із середньоанглійської М. Стріхи; перед., прим. М. Стріхи. — Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2021. — 800 с.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/news/books/2021/11/06/174359.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.