Буквоїд

В Україні вийде перша дитяча книжка про стандарти безбар’єрного середовища

03.11.21 12:12 / Буквоїд
«Чорні вівці» опублікують продовження історії маленького героя, котрий пересувається на інвалідному візку – «Зайчик-нестрибайчик подорожує» письменниці, журналістки і громадської діячки Оксани Драчковської.
Книжка побачить світ на початку грудня. «Вперше в Україні (а може, й не тільки), – зазначає авторка, – ми говоримо про стандарти доступного середовища абсолютно простою, зрозумілою навіть дітям мовою. Тепер ні в кого не виникатиме питання: а яким має бути правильний пандус?». У новій книжці Оксани Драчковської йдеться про те, як Зайчик-нестрибайчик уперше вирушає у справжню далеку подорож. Чи зможе він потрапити до звичайного потяга, подолати перехід через вулицю великого міста та сісти до автобуса чи трамвая? Завдяки ілюстраціям художниці, фіналістки Болонської виставки дитячих ілюстрацій Оксани Драчковської-молодшої читачі яскраво переживуть разом із Зайчиком усі його пригоди. «Зайчик-нестрибайчик подорожує» – це дещо інша за жанром книжка, – говорить письменниця. – Вона наполовину нон-фікшн (пізнавальна, просвітницька). На тлі захопливої історії про подорож героя та його рідних до великого міста розповідається про основи архітектурної та інфраструктурної доступності. І вони, як виявляється, надзвичайно прості».

Авторка зізнається, що не планувала писати продовження історії про  «Зайчика-нестрибайчика», але цю ідею їй повсякчас «підкидали» читачі та журналісти. «Я деякий час відкидала цю думку, вважаючи систему сиквелів трохи штучною, – додає Оксана Драчковська. – Але потім, спостерігаючи, як росте і розвивається мій син, збагнула, що і читачі першого «Зайчика» подорослішали й готові сприймати складнішу інформацію». Книжка побачила світ у рамках обласної програми підтримки книговидання Чернівецької обласної державної адміністрації та завдяки «народному гранту» – 100 доброчинних внесків благодійників.      До 30 листопада на сайті триває передпродаж видання: https://bit.ly/3pY45Zf
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/pesentation/2021/11/03/121219.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.