Буквоїд

Володимир В´ятрович. "Нотатки з кухні "переписування історії"

19.10.21 22:28 / Буквоїд
Історик Володимир В’ятрович зібрав низку власних публікацій — від початку 2000-х до нашого часу — та доповнив їх сучасним наративом.
Це статті, колонки, інтерв’ю, у яких ідеться про національну ідентичність, Голодомор, визвольну боротьбу й "людей волі", Помаранчеву революцію і Євромайдан, матеріали під грифом «цілком таємно», які одного дня стали "цілком нетаємними". Значну частину цієї історії автор ретельно дослідив, а ще частину — допомагав творити.

Ось чому це книжка про минуле — авторове, українців, минуле загалом, про історію як history і story, про колективне й особисте.  

Це книжка не про переписування історії. Вона — про спроби українців написати історію власної держави. Звільнитися з полону думок "старшого брата" й досягнути справжньої незалежності — коли можеш розповідати свою історію від першої особи. Як історію України, а не Росії, Польщі чи ще когось на нашій землі.  

Володимир В´ятрович. Володимир В´ятрович. Нотатки з кухні "переписування історії". К.: Наш формат, 2021. - 528 с.


Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/news/weekly/2021/10/19/222800.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.