Буквоїд

Лауреатом Букерівської премії став Дуглас Стюарт

20.11.20 14:50 / Буквоїд
Дебютний роман "Шуггі Бейн" 44-річного шотландсько-американського письменника Дугласа Стюарта став лауреатом Букерівської премії в галузі художньої літератури в 2020 році.
Про це повідомляється в Twitter премії. Церемонія нагородження відбулася в Лондоні. Свою промову Стюарт виголосив онлайн. За перемогу він отримав 50 тисяч фунтів стерлінгів, а також дизайнерське видання своєї книги і 2,5 тисячі фунтів за те, що потрапив в шорт-лист Премії. Шотландський автор став лауреатом Букерівської премії вдруге в історії.  «Шугі Бейн» — перший роман Дугласа Стюарта. Він заснований на реальних подіях з дитинства письменника і розповідає про хлопчика-гея, який виріс в неблагополучній сім´ї в Глазго на заході Шотландії у 1980-х. Стюарт присвятив роман своїй мамі, яка померла від алкоголізму, коли хлопцю було 16 років.  «"Шугі Бейн" судилося стати класикою — зворушливим, разючим і деталізованим портретом згуртованого соціального світу, його людей і його цінностей. Несамовита історія розповідає про божевільну любов між мамою, яка страждає від алкогольної залежності через важкі життєві обставини, і її молодшим сином… Роман написаний витончено та потужно…», — каже член журі Букерівської премії-2020, літературний критик Маргарет Басбі. 
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/premii/2020/11/20/145025.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.