Буквоїд

У “Піраміді” вийшла вибрана есеїстика поета й літературознавця Олександра Астаф´єва

06.08.20 14:17 / Буквоїд
Астаф´єв Олександр. Розмова з бігуном на довгу дистанцію: вибрані есеї, статті, нариси / Упорядники: А. Дністровий, М.bАстаф’єва. – Львів: ЛА «Піраміда», 2020. – 304 с.
Книжка «Розмова з бігуном на довгу дистанцію» поета, літературознавця, професора Олександра Астаф’єва містить вибрані есеї, статті й нариси, написані в різні роки, що не увійшли до монографій і збірників статей автора. Проте ці твори також повноформатно відображають головні напрямки його наукових і дослідницьких зацікавлень. Це, передусім, доба ренесансу, реформацій і бароко, історія польської й української літератур, архівні джерела та краєзнавство (тернопільська й ніжинська тематика), українська література ХХ сторіччя. Окремим блоком подано нариси про приятелів і друзів автора, з якими він спілкувався на різних етапах життєвого й творчого шляху, ізберіг про них чимало важливих свідчень. Ці біографічні твори позначені особливою теплою інтонацією. Більшість текстів написана в есеїстичній манері з елементами наукового аналізу та художнього вираження. Розділи книжки організовано за тематичним принципом. Інтонація есеїв, статей, нарисів довільна й не скута рамками надмірного наукового раціоналізму. Вдумливий підхід до обраних тем, екскурс у різні історичні епохи, тонкі спостереження та неординарні культурологічні узагальнення додають книзі шарму постійної інтриги, з якою не хочеться розлучатися. Твори подано за тематичним принципом і кожен розділ книжки є самобутнім, насиченим цікавими фактами сюжетом, через що «Розмова з бігуном» схожа на своєрідний путівник різними культурами й соціокультурними контекстами. Книжку доповнює вибрана бібліографія наукових і публіцистичних праць Олександра Астаф’єва.  
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/news/books/2020/08/06/141734.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.