Буквоїд

Український інститут книги оприлюднив план програм на 2020 рік

03.02.20 13:23 / Буквоїд
У 2020 Інститут зможе розпочати виконання таких програм за чотирма напрямками — культурна дипломатія, пропозиція, доступність та навички/мода.
Щоб ефективно представити Україну на міжнародному рівні, УІК візьме участь у 6 головних міжнародних книжкових ярмарках: Вільнюський книжковий ярмарок, Лондонський книжковий ярмарок, Паризький книжковий ярмарок, Болонський ярмарок дитячої книги, Варшавський книжковий ярмарок, Франкфуртський книжковий ярмарок. Інститут книги організує роботу національних стендів, на яких будуть представлені українські видавці та їхні пропозиції. Загальний бюджет заходів на міжнародних книжкових ярмарках — 13,3 млн. Відділ промоції читання основну увагу зосередить на дітях і підлітках. Запрацюють або будуть підтримані проєкти: «#Живі Письменники» — серія відеороликів та методичних матеріалів для молодшої школи, щоби захопити школярів українськими письменниками, а вчителям допомогти з викладанням сучасної української літератури; «Книгоманія» — всеукраїнський конкурс для 6-7 класів, що привчить учнів до вдумливого читання; «Навиворіт» — всеукраїнський конкурс написання рецензій для старшокласників; «Читай-пиши» — тур українських письменників і критиків Східною Україною, під час якого діти й підлітки витимуться писати рецензії; «365 казок на ніч» — акція для наймолодших та їхніх батьків, щоби привчати до читання вголос змалечку.  Також відділ промоції читання займатиметься підтримкою та розвитком щонайменше 10 літературних та книжкових фестивалів по всій Україні.
Загальний бюджет програм промоції читання — понад 8 млн. Також важливим для роботи Інституту буде з´ясувати основні перешкоди для розвитку читання і підібрати ефективні способи донесення інформації до потенційних читачів, з´ясувати проблемні питання на ринку книговидання, збільшити ефективність усіх програм УІК, а також якісно представити український книжковий ринок на закордонні аудиторії. Для цього аналітичний відділ УІК планує провести три всеукраїнські дослідження: вплив читання різножанрової літератури на засвоєння шкільної програми , що буде реалізовуватися у співпраці із Міністерством освіти України; читання в контексті медіаспоживання; визначення обсягів книжкового ринку. На проведення усіх  досліджень, які здійснюватимуться із залученням соціологічних компаній, у бюджеті заплановано понад 7 млн грн. Також для нас важливим буде фахове зростання авторів і авторок-початківців. Інститут книги започаткує стипендію для авторів та їхніх наставників, що передбачатиме фінансову підтримку, а також менторський супровід для авторів та промоцію видання їхніх книжок. На реалізацію програми у бюджеті цього року закладено 3 млн грн. Також цьогоріч запрацює програма підтримки перекладів. Це перша програма, яка системно підтримуватиме переклад української літератури за кордоном на державному рівні. У межах бюджету 5 млн грн Інститут зможе підтримати публікацію 30 перекладів, покриваючи витрати іноземного видавця на придбання прав та переклад у межах €4000. Виконання програми розпочинається лише після затвердження Міністерством культури, молоді та спорту України Положення про програму підтримки перекладів творів української літератури іншими мовами.

Загальний бюджет на комунікаційну підтримку усіх програм Інституту — близько 19 млн грн. Наразі Інститут працює над підготовкою заявки на проведення відкритого тендеру за відповідним напрямком, який буде проведено максимально прозоро і публічно. Також вказуємо програми, виконання яких розпочинається лише після затвердження нормативно-правових актів, які є правовою підставою для їх реалізації, та внесення відповідних змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Українському інституту книги для підтримки книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. № 638. А саме: програма поповнення фондів публічних бібліотек. Оскільки цьогорічний бюджет програми закупівель складає 28,5 млн грн, акцент програми закупівель буде зроблений на дитячій та підлітковій літературі; реалізація програми Українська цифрова бібліотека запланована, і порядок її роботи буде узгоджений та деталізований з загальними планами цифрових трансформацій України. Бюджет програми на 2020 рік — 15 млн грн; програма Нова українська книга. Це підтримка видань до 150-річчя з дня народження Лесі Українки, підтримка перекладів світової гуманітаристики, видання книжок шрифтом Брайля. Загальний бюджет програми Нова українська книга — майже 30 млн грн. Для нас дуже важливим є те, що вся діяльність Українського інституту книги — публічна і відкрита. З діяльністю УІК, нормативними документами та звітами можна ознайомитися на сайті Інституту книги
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/bookmarket/2020/02/03/132323.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.