Буквоїд

Ігор Котик. «Про перетворення тіла на слово»

01.09.19 20:18 / Буквоїд
Збірка літературно-критичних текстів, в якій розглянуто книжкові новинки останніх років. Почавши з дещо іронічного тексту «Про перетворення тіла на слово», автор блукає між різних муз, аж поки одна з них вкаже йому на потребу чину.
Почавши від поезії, автор переходить до прози, а далі до есеїстики та публіцистики. Кількість критичних текстів про твори українських літераторів значно переважає над статтями про перекладні видання, хоча назва книжки випливає з вірша польського поета Богдана Задури, чиї рефлексії про сутність поезії висвітлено у першому есеї.  Видання включає понад 60 текстів, більшість з яких – рецензії. Частина рецензій стосується двох або трьох видань. Є також статті портретного, оглядового, проблемного і дискусійного характерів.  Тематично книжка не стремить до системності. Тут є матеріали і про химерну прозу, і про прозу реалістичну, соціальну, історичну, про антиутопії, про проблеми поетичної форми і т.д. Не обійшлося без текстів, присвячених темі війни на Донбасі. Низка рецензій стосується художніх і нехудожніх видань, в яких ця тема відрефлексована. Найбільший у книжці текст присвячений тому, як трактують події на Донбасі письменники з Галичини та – дзеркально – як письменники з Донбасу зображають у своїх творах Галичину.  Котик І.В. Про перетворення тіла на слово: рецензії та статті / Ігор Котик ; відп. за вип. Євген Нахлік ; НАН України. Інститут Івана Франка. – Львів, 2019. – 400 с. – (Серія «Літературна критика й есеїстика». Вип. 6)  
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/news/books/2019/09/01/201827.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.