Буквоїд

Жуакін Марія Машаду де Ассіс. «Дон Кажмурру»

20.06.19 13:47 / Буквоїд
Жуакіна Марія Машаду де Ассіса називають імпресіоністом, пост-романтиком, реалістом, сучасником  і батьком бразильської сучасної романістики. Твори Машаду викликають захоплення навіть у сучасних митців. Наприклад, Вуді Аллен зазначає Машаду де Ассіса серед своїх п’яти улюблених письменників.
Роман «Дон Кажмурру» мав неймовірний вплив на бразильську літературу і культуру. Книгу було покладено в основу вже трьох екранізацій. Неодноразово латиноамериканські письменники у своїй творчості продовжували досліджувати і розкривати  психологію персонажів, яких вигадав Машаду де Ассіс. Головний герой, оповідач, якого в старості всі звуть Дон Кажмурру, занурюється у свої життєві спогади, а тому сімейні драма, якою він ділиться з читачем, є його суб’єктивними історією. У цьому плані Кажмурру — ненадійний наратор. Протягом усього роману автор майстерно тримає читача у стані тривоги і невизначеності і запрошує останнього самому скласти до купи усі пазли, щоб таким чином отримати свою унікальну картинку. Жуакін Марія Машаду де Ассіс. Дон Кажмурру. Роман / Переклад з португальської Олексія Шендрика. —  К.: Видавництво Макондо, 2019. — 204 с.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/news/books/2019/06/20/134708.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.