Буквоїд

Рада ухвалила закон про функціонування української мови як державної

25.04.19 15:09 / Буквоїд
У четвер, 25 квітня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної
Про це повідомляє Еспресо.TV. На підтримку законопроекту проголосували 278 народних депутатів. Відповідно до пояснювальної записки, завданням законопроекту є забезпечення державою: захисту державного статусу української мови як мови громадянства України; утвердження української мови як мови міжетнічного спілкування і порозуміння в Україні; функціонування державної мови як інструмента об’єднання українського суспільства, засобу зміцнення державної єдності та територіальної цілісності України, її незалежної державності та національної безпеки; застосування української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, а також у міжнародному спілкуванні та при здійсненні посадовими особами представницьких функцій; розвитку української мови, як самобутньої мови титульної нації з метою зміцнення національної самосвідомості українців та збереження національної культури, традицій, звичаїв та історичної пам’яті української нації. "Прийняття цього закону сприятиме злагоді у суспільстві, утвердженню української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, консолідації та розвиткові української нації", - йдеться у пояснювальній записці. Під час голосування за законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної 278 нардепів підтримали документ, 7 - утрималися, 25 - не голосували, а 38 парламентарів проголосували проти Про це повідомляє сайт Верховної Ради. Так у фракції БПП зі 135 членів законопроект підтримали 106 депутатів, утрималися двоє, не голосували п´ятеро, 22 були відсутніми. Проти не проголосував жоден. У фракції "Народного фронту" з 80 депутатів за законопроект проголосували 66, не голосували двоє, були відсутніми 12 депутатів. Із присутніх жоден не утримався і не проголосував проти. У фракції "Опозиційного блоку" з 38 нардепів 31 проголосував проти мовного закону, відсутніми були четверо, не голосували троє. Із присутніх у залі не утримався від голосування жоден "опоблоківець". У фракції "Об’єднання "САМОПОМІЧ" із 25 депутатів: за проголосував 21, четверо були відсутніми. Відповідно, жоден не утримався і не проголосував проти. У групі "Партія "Відродження" з 24 депутатів за законопроект проголосували 4, проти - двоє, ще двоє - утрималися, 8 не голосували, ще 8 були відсутні. Фракція Радикальної партії Олега Ляшка виявилася найдисциплінованішою - всі були присутні, фракція проголосувала за законопроект у повному складі: 21 депутат підтримав мовний закон. У фракції "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" з 20 депутатів за законопроект проголосували 16, четверо були відсутніми. У групі "Воля народу" з 19 депутатів за законопроект проголосували 7,  Відсутніми були 8, не голосували 4 нардепи.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/culture/2019/04/25/150959.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.