Буквоїд

Лауреат Нобелівської премії Маріо Варґас Льйоса привернув увагу до Голодомору

13.03.19 10:02 / Буквоїд
Цього місяця у найбільшій за накладом щоденній газеті Іспанії “El País” вийшла друком авторська колонка видатного перуанського письменника, лауреата Нобелівської премії з літератури 2010 Маріо Варґаса Льйоси «Трагедія України» (“La tragedia de Ucrania”).
Цього місяця у найбільшій за накладом щоденній газеті Іспанії “El País” вийшла друком авторська колонка видатного перуанського письменника, лауреата Нобелівської премії з літератури 2010 Маріо Варґаса Льйоси «Трагедія України» (“La tragedia de Ucrania”). Текст зреферований українською Галиною Грабовською для порталу «Збруч». Колонка є оглядом книги американської авторки Енн Епплбом «Червоний голод. Війна Сталіна проти України». Варґас Льйоса стисло переказує зміст роботи, акцентуючи на актуальності знання про геноцид українців у СРСР. «Читати таку книжку, як написана Енн Епплбом, не є приємністю – це офіра. Обов’язкова офіра, якщо хочеш дізнатися, до яких крайнощів може довести ідеологічний фанатизм, сліпота й ідіотизм, які його супроводжують, і неминуче насильство, яке – у короткостроковій чи довгостроковій перспективі – є його наслідком. Голодомор і смерті в Україні допомагають краще зрозуміти тероризм джихаду та ірраціональну дикість, яка полягає в тому, аби перетворитися на людину-бомбу і підірвати супермаркет чи танцювальну залу», – зазначає Нобелівський лауреат. Він також розкриває роль продажних західних журналістів у приховуванні правди про злочини комуністичного режиму. Варґас Льйоса акцентує увагу на штучному характері Великого Голоду та намаганні СРСР знищити самостійницькі устремління українців. Також Сталін, стверджує Льйоса з опорою на авторку, вважав селян контрреволюційним класом. Інформація: Збруч
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/culture/2019/03/13/100231.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.