Буквоїд

У Мистецькому арсеналі відбудеться лекторій «Український театр: від кози до постдрами»

11.03.19 14:07 / Буквоїд
У Мистецькому арсеналі відбудеться авторський курс з 9 лекцій театрознавиці та докторки мистецтвознавства Ганни Веселовської «Український театр: від кози до постдрами»
У Мистецькому арсеналі відбудеться авторський курс з 9 лекцій театрознавиці та докторки мистецтвознавства Ганни Веселовської «Український театр: від кози до постдрами» Що ми знаємо про український театр? Театр, перш за все, – досвід. Театр оперує досвідом, як категорією та існує за рахунок передачі досвіду від майстра до учня. Неперервність цього процесу формує школу, культуру, традицію. Озираючись на нашу історію, складно не помітити, що саме з цим у нас проблеми. Адже історія української культури (а по тому і театру) це історія заборон та тривкої німоти, що переривалася яскравими спалахами та естетичними революціями. І для того, аби зрозуміти де ми зараз і чому ми тут, конче необхідно встановити чи (відновити) тяглість у своєму розумінні історичних процесів у театрі. Саме тому ми вирішили створити освітній курс «Український театр: від кози до постдрами». Під час курсу лекцій «Український театр: від кози до постдрами» ми спробуємо пов’язати явища та особистості з історичним контекстом, який передував їх виникненню та виявленню у той чи інший спосіб; поновити причинно-наслідковий зв’язок та спробувати розвинути критичність мислення та об’єктивність у формуванні суджень щодо історії українського театру. Розклад та теми лекцій: 9 березня, 16:00 – Ритуальний пратеатр: архаїчні, сакральні, символічні першоджерела української театральної культури (від архаїчних часів до ХVII ст.)
23 березня, 16:00 – Світ чуттєвих речей в картинах барокового театру: містерія, інтермедія, міракль, мораліте (ХVII – ХVІІІ ст.)
6 квітня, 16:00 – Іван Котляревський та масонська ложа у Полтаві: умиротворення та екстатизм театральних класиків-романтиків (перша пол. ХІХ ст.)
20 квітня, 16:00 – Естетика, революційність та бізнес-модель театру корифеїв: династія Тобілевичів, Марія Заньковецька – femme fatаle, українські актори на французькій сцені (друга пол. ХІХ – поч. ХХ ст.)
11 травня, 16:00 – Модернізм: українська «нова драма» як маркер трансформації свідомості людини ХХ століття (кін. ХІХ – поч. ХХ ст.)
18 травня, 16:00 – Від сюрреалізму до соцреалізму: фатальна доля українського театрального авангарду (перша третина ХХ ст.)
1 червня, 16:00 -Театральне життя в УРСР: modus vivendi суспільства і сцени (середина ХХ ст.)
8 червня, 16:00 – «Шістдесятники»: конформісти і нонконформісти в українському радянському театрі (60–80-ті роки ХХ ст.)
15 червня, 16:00 – Infant terrible українського театру: руйнівники спокою від 90-х до наших часів (кін.ХХ – поч. ХХІ ст.) Вартість квитка на курс лекцій «Український театр: від кози до постдрами» – 500 грн. Квиток на курс лекцій можна придбати до 6 квітня. Окремі лекції можна також відвідати за вхідним квитком до Мистецького арсеналу. Інформація: ЛітАкцент
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/culture/2019/03/11/140743.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.