Буквоїд

У Києві експонують 100-річні документи, пов’язані з родиною Франка

07.03.19 20:14 / Буквоїд
У Квартирі-музеї родини Івана Франка у Києві відкрилася унікальна експозиція «Завзятий Франковий сокіл», приурочена до 130-річчя від дня народження сина письменника – Тараса. 
У Квартирі-музеї родини Івана Франка у Києві відкрилася унікальна експозиція «Завзятий Франковий сокіл», приурочена до 130-річчя від дня народження сина письменника – Тараса. Про це повідомляє Міжнародний фонд Івана Франка.  Другий син Івана Франка народився 9 березня, у день 75-ї річниці від дня народження Шевченка, тому батьки й назвали його Тарасом. В експозиції можна побачити унікальні експонати, збережені у квартирі, куди в 50-ті роки родину Тараса Франка насильно переселили зі Львова і де зараз розташована Квартира-музей родини Івана Франка.  Серед них – оригінали документів, зокрема свідоцтво про хрещення Тараса Франка (1889 року), оригінали свідоцтв про навчання (1900-1909 рр.), залікові книжки Львівського (1909) та Віденського (1910) університетів, оригінали машинописів. Також представлені особисті речі Тараса Франка, книжки, листи, фотографії, періодичні видання того часу і художні роботи. Багато експонатів на широкий загал виставляються вперше. Крім цього, за словами представників Фонду, виставка містить документальні підтвердження, які демонструють боротьбу Франкового сина за збереження української мови у радянському Києві. «Історичні раритети доповнені виставковими вітринами, які розповідають про таланти усіх дітей Івана Франка. Також представлено колекцію листів, які сини Франка адресували своїй матері – Ользі Хоружинській» , – йдеться в повідомленні. Виставку, яку створено з фондових експонатів Міжнародного фонду Івана Франка, відкрив син Тараса Франка – Роланд Франко.  Також на відкритті експозиції були присутні керівники Франкових музеїв із Києва, Львова, Дрогобича та Нагуєвичів, франкознавці, науковці і шанувальники письменника. Інформація: Читомо
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/culture/2019/03/07/201406.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.