Буквоїд

Зустріч із Сергієм Плохієм з нагоди виходу книжки «Царі та козаки. Загадки української ікони»

09.10.18 18:05 / Буквоїд
Видавництво «Критика» спільно з Центром польських та европейських студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» запрошують на зустріч із професором катедри української історії Гарвардського університету, директором Українського наукового інституту Гарвардського університету Сергієм Плохієм з нагоди виходу в світ його книжки «Царі та козаки. Загадки української ікони».
Захід відбудеться у вівторок, 16 жовтня, у приміщенні Центру польських та европейських студійНаУКМА (вул. Волоська, 10, підвал 6-го корпусу). Початок заходу о 18:30. Участь у зустрічі-дискусії, окрім автора, візьмуть перекладачка книжки, історикиня Тетяна Григор’єва, а також професорка катедри історії НаУКМА Наталя Яковенко та доцент катедри історії НаУМКА Катерина Диса. Модеруватиме зустріч директор видавництва «Критика» Андрій Мокроусов. Вхід на подію вільний. Докладніше про видання У розвідці «Царі та козаки», що вперше з’явилась англійською мовою 2002 року, а тепер приходить до українського читача з чималими текстуальними змінами й доповненнями, Сергій Плохій досліджує зміст, розвиток і динаміку візантійського за походженням покровського культу в Україні XVII–XVIII століть. Автор вписує іконографію «козацької Покрови» в складний і контроверсійний контекст політичної, інтелектуальної, конфесійної та культурної історії Гетьманщини і Правобережної України й аналізує, в який спосіб риторика козацької ікони, добір і потрактування зображуваних на ній осіб – передусім монархів, ієрархів, гетьманів і старшини – відбивала постання, протиборство і взаємодію в свідомості та практиках тогочасної людини різних конкурентних мітів, ідеологій, ідентичностей (зокрема руської православної, унійної, малоросійської та ін.), змагання різноспрямованих лояльностей, конфлікти інтересів численних груп і прошарків ранньомодерного перехідного суспільства. Особливу увагу автор приділяє виникненню, тимчасовому тріюмфу і дальшим трансформаціям малоросійської ідентичности та ідеології малоросійства, що її виплекало насамперед київське духівництво, а відтак засвоїли світські еліти Гетьманщини у спробі поєднати відданість новонабутій імперській вітчизні із захистом своїх станових прав й обстоюванням територіяльної, церковної та культурної окремішности новостворюваної модерної України.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/meetings/2018/10/09/180535.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.