Буквоїд

Андрій Кокотюха: В своїх читацьких смаках українці консервативні

06.07.18 08:13 / Буквоїд
На традиційне опитування «Буквоїда» «Що читати?» відповідає письменник Андрій Кокотюха.
Що Ви читали останнім часом? Що сподобалося, а що ні? Щодня намагаюся читати 100 сторінок на день. Та все одно вдома лежить більше 60-ти книжок, які хочу прочитати. Накопичилося ще з минулого року. Цьогоріч дещо змінив алгоритм читання. Один місяць читаю винятково книги українських авторів. Потім - іноземних (крім російських) в українському чи російському перекладах. Художню літературу чергую з історичною, публіцистичною, нон-фікшн та мотивуючою, вона зараз у тренді. З українських авторів сподобався Ілларіон Павлюк, дебютний роман "Білий попіл", Сергій Оксаник з "Вбивством п`яної піонерки" та "По червоному сліду" Сергія Плохія. Хоча тут дратували особливості українського перекладу - книга в оригіналі написана англійською. З зарубіжних - "Той, хто читає по тілах" Антоніо Гаррідо та "Спрага" Ю Несбе. Шкода, що нема українських версій. Та з урахуванням згаданих особливостей перекладу на українську - може й добре... Крім того, більше місяця читав винятково історичну літературу, яка стосується міжвоєнного та воєнного періоду на Волині минулого століття. Це - для роботи над романом "Червоний. Без лінії фронту", яка вже почалася паралельно зі зйомками фільму. 
Що Ви плануєте прочитати найближчим часом? Найближчим часом читатиму гостросюжетні твори українських авторів - колег: детективи, трилери, горори, пригодницькі романи. Масової літератури в нас досі мало. Та все ж полку прибуває. Читатиму нові книги Лесі Демської, Лори Підгірної, Наталі Тисовської, є також кілька жанрових "чоловічих" дебютів. До кінця липня вистачить. Потім візьмусь за західних авторів. 

Що Ви радите прочитати іншим? Іншим я раджу просто читати хоча б по 50 сторінок щодня. Купивши книжку або взявши її в бібліотеці. Радити щось конкретне - втручатися на територію індивідуальних смаків кожного, з якими моя порада може не збігатися. В своїх смаках українці консервативні. 
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2018/07/06/081338.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.