Буквоїд

Анатолій Дністровий: Перечитування хороших книжок – це, також, пізнання себе

05.07.18 11:27 / Буквоїд
На традиційне опитування «Буквоїда» «Що читати?» відповідає письменник Анатолій Дністровий.
Що Ви читали останнім часом?  Як це буває у гуманітаріїв, читаються різні книжки – фікшн, нон-фікшн, дитяча література, поезія, а також класика, до якої я часто повертаюся й перечитую важливі та симптоматичні речі.  З перекладної прози – це «Моє століття» Ґюнтера Ґрасса, «13 новел» Юркі Вайнонена», кілька романів Джуліана Барнса. І ще дуже важлива особисто для мене книжка, яку я вже майже дочитав, «Любий Габріелю» Гальфдана В.Фрайгона. Нарешті дотягнулися руки до хорошого перекладу Мар’яни Прокопович роману «Портрет митця замолоду» Джеймса Джойса. Приємно перечитувати тексти, перші зустрічі з якими відбулися купу років тому, приємно аналізувати зміни у власній психології читання. Тому перечитування хороших книжок – це, також, пізнання себе.

Що Вам сподобалося, а що ні?  «13 новел» Юркі Вайнонена – в автора дуже хороша уява і робота з нею.  Значно більшого очікував від романів «Шум часу» та «Відчуття закінчення» Джуліана Барнса: відчувається, що написані похапцем. Років п´ятнадцять тому в мене було непогане враження від його роману «Папуга Флобера».   Що Ви плануєте прочитати найближчим часом?  Переважно я планую читати нові прозові книжки тих авторів, яких читав раніше і які мене вразили своєю культурою письма і взагалі «світом автора». Тому першочергово планую читати «Іншалла, Мадонно, іншалла» Міленка Єрґовича, «Німий бог» Юркі Вайнонена. Як це буває у гуманітаріїв, виношую також наполеонівські плани, щоб читати нон-фікшн. Моя традиційна улюблена читацька оптика: соціологізм, глобалістика, інші суспільства, тому тут можна називати й називати книжки та авторів. Згадаю дуже важливі дві книжки видавництва «ArtHuss»: «Пройти крізь стіни» Марини Абрамович та «Помаранчевий надувний пес. Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку» Дона Томпсона. Остання – це широкоформатна економіка сучасної культури, словом такого типу текстів в Україні ще поки не було.  Планую читати «Плинні ідеології» Володі Єрмоленко, щоб була можливість предметніше традиційно гомоніти під хороше червоне сухе на берегах Десни. Ростислав Семків подарував свою нову книжку «Як читати класиків», отож планую прочитати її впродовж літа.   Що Ви радите прочитати іншим? Оскільки я читаю дуже різні тексти – тексти для різних цільових аудиторій, то, можливо, відзначені мною книжки в попередніх відповідях стануть комусь у нагоді. 
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/books/2018/07/05/112718.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.