Буквоїд

Володимир В´ятрович видав збірку оповідань

13.02.18 11:58 / Gazeta.ua.
"Надто малою виявилася для двох отаманів одна Україна", — каже анархіст Нестор Махно голові Директорії УНР Симону Петлюрі під час випадкової зустрічі в Парижі.
Домовилися побачитися ще раз, щоб обговорити можливість продовження визвольної боротьби в Україні. Петлюра позначив дату зустрічі в записнику: 25 травня 1926 року. Цього дня його застрелив агент НКВД Самуїл Шварц­бард. — Зустріч Махна й Петлюри — вигадана, але цілком можлива. Після приходу більшовиків обоє емігрували до Франції, — розповідає історик 40-річний ВолодимирВ´ятрович про новелу зі своєї художньої книжки "Неісторичні миті". Написав 38 коротких оповідань про українську історію останніх 100 років. — Збірка починається з новели "Хлопчаки". Дія відбувається в потягу, що в січні 1918-го везе київських студентів до станції Крути. Один із юнаків збрехав про свій вік і поцупив братову шинель, щоб здаватися старшим, — продовжує В´ятрович. — В історичних працях про минуле пишуть сухо, відсторонено. Багато чого залишається нерозказаним. Вирішив показати знакові для України події через життя людей, які їх переживали. В історії емоції відіграють не меншу роль, ніж причиново-наслідкові зв´язки. До книжки увійшли новели про Голодомор, діяльність останніх бійців УПА, самогубство письменника Миколи Хвильового, смерть Сталіна, допити поета Василя Стуса. Завершальні новели описують сучасні події — Революцію гідності й війну на Донбасі. Кожне оповідання автор доповнив архівними фото, короткою історичною довідкою. — У нарисі "Повернення" Марія Савчин і Василь Галаса, подружжя підпільників ОУН, зустрілися після 40-річної розлуки. 1954-го радянські спецслужби відправили Савчин до США шпигувати проти української діаспори. Чоловіка та їхнього сина Петра залишають як заручників. Галаса намовив дружину розкрити плани КГБ і не повертатися до Радянського Союзу. Так вона і вчинила. У США вдруге вийшла заміж. Написала книгу ­спогадів "Тисячі доріг". Після здобуття незалежності приїхала до України, побачилася з першим чоловіком. Добре знав їх особисто, але через делікатність не міг розпитувати про цей момент. Коли обоє померли, дозволив собі уявити, як відбулася ця зустріч. Книжка прози Володимира В´ятровича "Неісторичні миті" вийшла в харківському видавництві "Клуб сімейного дозвілля". У книгарнях коштує 100 грн. Юлія БЛИЗНЮК
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/digest//2018/02/13/115834.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.