Буквоїд

У Києві стартує фестиваль «Азбукове Королівство Магів і Янголів». ПРОГРАМА

12.10.17 08:39 / Буквоїд
12 – 14 жовтня у Музеї книги і друкарства України відбуватиметься VIІ щорічний Фестиваль української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів». Пропонуємо програму свята
12 жовтня (четвер)
«Створюємо казку на горищі»
Зал 4 – 15:00 – 15:15 – Офіційне відкриття фестивалю. Музичне вітання від Ольги Дорощук, солістки театру-антрепризи «Молода Опера»
Наш Фестиваль готує вам низку приємних несподіванок: цьогоріч він стане не тільки простором свободи, цікавих майстер-класів, презентацій, дружніх балачок і дозвілля, а й місцем для генерації нових задумів та обміну досвідом. Кожен присутній зможе стати учасником Аукціону музейних ідей. Що для цього потрібно? У перший та другий день фестивалю ми попросимо присутніх відповісти на питання: "Що нам зробити, щоб ви хотіли повертатися до нас?" та вкинути відповідь у спеціальну скриньку. В третій останній день фестивалю побажання та думки будуть зачитані і запропоновані для продажу. Ідею, яка матиме найбільше прихильників, ми обіцяємо втілити найближчим часом.
Зал 5 – 15:15 – 16:00 – Відкриття виставки «Історія на горищі»
Зал 3 – 16:00 – 16:15 – Відкриття виставки “ART-books” від студентів та випускників кафедри графіки Видавничо-поліграфічного інституту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»
Зал 4 – 16:15 – 17:15 – Презентація виставки Віталія Степановича Мітченка. Майстер-клас з каліграфії «Українське бароко» 
Зал 4 – 17:15 – 18:30 – Створюємо казку на горищі. Всіх охочих чаювати запрошуємо казкувати на горище 

АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ
• Аукціон музейних ідей
• «Шоколадне королівство» від «Львівської майстерні шоколаду»

13 жовтня (п’ятниця)
«Скелет у шафі на горищі»
Зал 1 – 11:00 – 12:00 – Презентація журналу «Диво деревце»
Зал 1 – 11:00 – 12:00 – «Ловець снів». Майстер-клас з плетіння
«Ловець снів» у давнину — амулет деяких індіанських племен Північної Америки, нині популярний як етнічна прикраса.
Складається з сітки вплетеної в коло з пружної лози або гілки (наприклад вербової). Зустрічаються також ловці виконані в формі краплі води або тривимірні ловці. У внутрішню частину рами вплетена сіть із сухожилля, волосся або шкіри, яка поступово звужується до центру амулета. Амулет оздоблюється пір´ям, намистинами та іншими прикрасами, яким індіанці надавали певні магічні властивості. Ловці снів зазвичай вішали над місцем сну або при вході до індіанського житла. Згідно із віруваннями деяких племен Північної Америки, сни, які сняться мешканцям дому, повинні були пройти через амулет. Густа сіть мала пропускати тільки хороші сни і затримувати нічні жахи, які гинули з першими променями сонця.
Сьогодні ловець снів популярний сувенір, який часто купують туристи в магазинах з індіанськими сувенірами (хоча багато недорогих імітацій ловців зараз виготовляють в країнах Далекого Сходу). У зв´язку із модою на New Age в Північній Америці (а іноді і на інших континентах) батьки вішають ловців снів як амулети, що повинні приносити щастя, в дитячих кімнатах або автомобілях.

Зал 1 – 11:00 – 14:00 – Мастер-клас з трафаретного друку від Кузіної Ольги Юріївни, старшого викладача кафедри графіки та Кузіної Марії Борисівни, асистента кафедри графіки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»
Зал 1 – 11:00 – 12:00 – Майстер-клас «Скрипторій» від Галини Карпінчук. На майстер-класі Ви дізнаєтеся про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги
Зал 3 – 11:00 – 12:00 – Інтерактивне читання для малюків (дошкільнят) книжок-картонок Оксани Лущевської «Пташина колискова», «Із равликом на прогулянці», «Пливуть кораблі». «Простір української дитячої книги БараБука» 
Зал 4 – 11:00 – 12:00 – Презентація книги Галини Кирпи «Тринадцятий місяць у році» (Видавництво Старого Лева, 2017)
Коли ростеш у незвичайній родині, в якій від тебе немає таємниць, як тут не бути трішки задорослою, як на свої 10 років? Коли твої батьки — письменники, дідусь і бабуся — колишні вчителі, мамині найближчі подруги — бібліотекарка і художниця, а менший двоюрідний братик щомісяця міняє професії — як тут не зростати допитливою й вигадливою дитиною? Катруся намагається зрозуміти світ дорослих, пізнати смерть, дружбу і брехню, почути все живе й неживе навколо, кожну травинку й комашку, дощ і вітер — і ділиться своїми спостереженнями з нами. З цих розповідей перед очима постає особливий і зворушливий світ дитинства, де як рівні зустрічаються діти й дорослі.
Зал 5 – 11:00 – 12:00 – Презентація книги Зірки Мензатюк «Чарівні слова. Казочки про мову» (Видавничий дім «Букрек», м. Чернівці, 2016)
Можна гратися зі звуками, буквами та словами і при цьому добре засвоювати український правопис. Про незвідані таємниці рідної мови йдеться у казочках про мову від Зірки Мензатюк. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Зал 1 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас з виготовлення кольорових серветок способом вибійки на тканині. Проводить художник Василь Легкий
З того самого часу, як люди почали виготовляти тканину, вони намагалися тим чи іншим способом її прикрасити. Різні техніки вишивки, ткані орнаменти, аплікація – все це широко використовували українські жінки для створення неповторного колориту народного одягу, рушників, скатертин, наволочок, фіранок, тощо. Одним з видів оздоблення тканини також була вибійка. 
Вибійка – це декорування тканини шляхом друку на полотні різноманітних візерунків і орнаментів за допомогою спеціальних різьблених дощок, форм, дерев’яних кліше, верстатів, тощо. Ця техніка була популярна серед населення України, вона дозволяла зробити тканину, схожу на фабричну, нанести будь-який малюнок, менш трудомістким способом ніж, наприклад, вишивка, що значно полегшувало працю жінок. 
На даному майстер-класі всі бажаючі зможуть власноруч спробувати відтиснути на тканину візерунок з дерев’яної форми, поєднуючи різні орнаментальні мотиви, тим самим створивши свій власний неповторний витвір
Зал 3 – 12:00 – 13:00 – Презентація книги «Кіка-Міка і Гном, що в усьому любить лад» від Ліни Жутауте (видавництво «Знання», 2017)
Кіка-Міка — дівчинка з чудернацьким ім’ям, яку завдяки письменниці Ліні Жутауте знає ледве не кожна литовська дитина. Маленька пустунка відмовляється складати на місце свої речі та іграшки й навіть не здогадується, у яку халепу можна втрапити, якщо цього не робити.
Зал 4 – 12:00 – 13:00 – «Де Ойра?». Читання-гра для мам та дітей від Тані Стус. «Простір української дитячої книги БараБука»
Зал 5 – 12:00 – 13:00 – Презентація першої частини трилогії про веселого лісового чоловічка «Вуйко Йой та Лишиня» від Галини Малик, ілюстрації Грасі Олійко (Видавництво «Каламар», 2017). Для дошкільного та молодшого шкільного віку
Плем’я Йоїв живе у лісах і безперешкодно ходить через кордони, адже воно вміє ставати невидимим… Сам Вуйко Йой – це симпатичний чоловік, та от біда, коли він сердиться, то усі чари пропадають… Вуйко Йой живе у лісі у своїй старій дерев’яній хатинці, і коли її розібрали аби вивезти у музей, він вирішив помандрувати разом з нею. Книжка дуже весела, вона розповідає не лише про Йоя, а й про його вірних друзів – цвіркуна Лишеня, Крота Степановича, який збирає скарби та карусельного гнома Рукаселя.
Галина Малик українська письменниця, перекладач, член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Лесі Українки

Зал 2 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас з виготовлення листівки («Закладинка» або «Акварельні хмаринки») від художниці Олени Терехової 
Зал 2 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Мармурування» із декоративного оздоблення книги проводить Ірина Боса. Дізнаєтесь про один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створите власну
Зал 3 – 13:00 – 14:00 – Презентація книг від видавництва «Свічадо»
Зал 4 – 13:00 – 14:00 – Дитяча «Читальня». Презентація дбайливої серії книжок для першого самостійного читання від видавництва «Ранок». (Автори книжкової серії — Таня Стус, Галина Ткачук, Олеся Мамчич, Лариса Денисенко, Аня Хромова, Оксана Лущевська, Сергій Лоскот та інші). «Простір української дитячої книги БараБука». «Читальня» - дбайлива рівнева серія для тих, хто починає самостійне усвідомлене усвідомлене читання й готовий опанувати цілу книжку
Зал 5 – 13:00 – 14:00 – Презентація збірки пісень «Мелодії для маленької дитини», упорядник Світлана Протасова (видавництво «Наірі», 2017)
Збірка може стати в пригоді батькам, вихователям та вчителям, що виховують дітей віком до 7-8 років. Музичний матеріал згуртований по сезонах та святах, а також охоплює ритми дня.

Зал 1 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас ручного виготовлення паперу з кори дерев, що ростуть на території Києво-Печерського заповідника. Художник Олег Бондаренко, допомагає Дарія Бондаренко (10 років). Фонд «Вдячність», м. Маріуполь 
Зал 2 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас «Музейна папірня». На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками
Зал 3 – 14:00 – 15:00 – Презентація книги «Культ предків. Нетуристичні звичаї України» відомої журналістки Наталки Фіцич (видавництво «Фоліо», 2017)
Відома журналістка, авторка телевізійних проектів: документального циклу «Відкрита зона» (соціальні, історичні, культурологічні явища та персони), «Майстер-клас» (народні ремесла та майстри), «ПроОбраз» (видатні діячі культури), Наталка Фіцич майже рік подорожувала Україною, записуючи та за допомогою фото- і кінокамери фіксуючи старовинні обряди і традиції різних регіонів нашої країни. Ця книжка — результат роботи багатьох людей, яким не байдужа спадщина наших предків.
"Культ предків. Нетуристичні звичаї України" - це 34 розділи книжки, які присвячені якомусь святу або звичаю. Є і різні додатки: народні прикмети, рецепти страв, фото і навіть відео, що відкриватимуться за допомогою QR-кодів.
Зал 5 – 14:00 – 15:00 – Презентація повісті «Я закохалася» Марії Морозенко (ВЦ «Академія», 2017)
Це не приватна історія однієї дівчинки, це історія дорослішання цілого класу, бо більшість подій, які тут розгортаються, зачіпають не лише окремих дітей, а й цілий колектив

Зал 4 – 15:00 – 17:00 – Конференція «SOS! Червона книга музейних експонатів». Головні питання конференції – збереження національної спадщини, укладання каталогу експонатів особливого ризику та організація кампанії по збору пожертв на сторінці в мережі Інтернет.
В рамках конференції буде проведено тренінг від Інституту професійного фандрайзингу, де учасники детально ознайомляться з процедурою проведення кампанії, залучення потенціальних меценатів через мережу інтернет, організація індивідуального збору пожертв Музеїв в межах чітко обумовленого терміну.
Вашій увазі пропонуємо також лекцію «Американські колекції українських стародруків 16–18 століть: каталогізація, реставрація, збереження музейних колекцій, виставки, інтерпретація, факсимільні видання. Американський досвід в українських практиках» від Фулбрайтівського стипендіата, директора Музею Валентини Бочковської.

Зал 5 – 16:00 – 17:00 – «Читання із задоволенням». Збираємося до купки і читаємо з задоволенням і насолодою, фантазуємо, виготовляємо свою книжечку за сюжетом, розігруємо сюжет книги в ролях, а ще ліпимо, клеємо, малюємо, сміємося і радіємо від спілкування з книгою та один з одним.
Зал 4 – 17:00 – 18:00 – «Мефістофель» від театру-антрепризи «Молода опера»

АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ
• Аукціон музейних ідей
• «Шоколадне королівство» від «Львівської майстерні шоколаду»
• Квест «У пошуках музейних скарбів» - допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. Квест розрахований для дітей різних вікових категорій (5-9 років, 9-12 років та від 12 років)
• Гра «Розпізнай герби друкарів України»
• Гра «Підбери назву професії творців старовинної книги»
• Гра «Меморі» для дорослих і дітей
• Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток
• Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан

14 жовтня (субота)
«Аукціон на горищі»
Зал 1 – 11:00 – 12:00 – Майстер-клас «Вітальна листівка». Друк з використанням кольорової фольги. Художник-реставратор Іван Петку
Зал 1 – 11:00 – 12:00 – Презентація журналу «Диво деревце» 

Зал 1 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас ручного виготовлення паперу з кори дерев, що ростуть на території Києво-Печерського заповідника. Художник Олег Бондаренко, допомагає Дарія Бондаренко (10 років). Фонд «Вдячність», м. Маріуполь 
Зал 2 – 12:00 – 13:30 – Майстер-клас з виготовлення квітки у техніці валяння від художниці Олени Терехової 
Зал 4 – 12:00 – 13:00 – Казково-музичні мандри від видавництва «Веселка».
«Музичні казки» - краща книжка року за версією Бі-Бі-Сі. Автор казок – Ніна Митрофанівна Найдич – відома в мистецьких колах педагог музейної школи ім. М. Лисенка. Музика Юрія Шевченка. Текст читає народний артист України Олександр Биструшкін (фонозапис), живе звучання на роялі від учня музичної школи ім. М. Лисенка
До дебютної збірки Ніни Митрофанівни Найдич – відомого в мистецьких колах музиканта та викладача, входять три казки: «Казка про маленького страха», «Шварценеггер та «Осіння пісня», «Про кота Василя Тимофійовича та його друга Емілія».
Історії про сучасних дітей у великому місті: безпосередніх і товариських, допитливих і вразливих. Що у міській товчії, серед галасливої всеядності та поверховості допоможе їм вирости гідними людьми, відкритими до чистої краси та добрих почуттів? Авторка дає на це відповідь. Це – МУЗИКА!

Зал 1 – 13:00 – 14:00 - Майстер-клас «Скрипторій» від Галини Карпінчук. На майстер-класі Ви дізнаєтеся про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги
Зал 1 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас з атрибуції стародруків «Таємниці давніх книжок». У кожного з присутніх буде можливість не лише доторкнутися до наших найдавніших книг, але й поринути в тексти та почитати із стародруків, яким вже 300-400 років 
Зал 1 – 13:00 – 14:00 - Майстер-клас з виготовлення листівки від Світлани Скиби
Зал 1 – 13:00 – 14:00 - Майстер-клас з поп-ап листівки проведе Калапа Аліна Андріївна, асистент кафедри графіки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»
Зал 4 – 13:00 – 14:00 – Презентація книжки «Таємне Товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава» Лесі Ворониної (Видавництво «Знання», 2017). В презентації беруть участь художники-ілюстратори Катерина та Володимир Штанко
На світі є люди, котрі не уявляють свого життя без драйву. От і герой нової фантастичної повісті Лесі Ворониної «Таємне Товариство Ботанів» миттєво відгукується на запрошення взяти участь в екстремальних пригодах, що відбудуться на горі з дивною назвою Підстава. Адже після неймовірних подій, які довелося пережити Климові Джурі, рятуючи людство від хижих прибульців-синьомордів, він, здається, назавжди позбувся страху і готовий сторчголов кинутися у вир найнебезпечніших випробувань.
Хіба ж хлопець міг запідозрити, що листа із за¬прошенням йому прислали не його побратими з Таємного Товариства Боягузів — Жук і Заєць, а в таборі «Екстремал» його підстерігає пастка? Що ж насправді відбувається на вершечку Підстави? Невже синьоморди залишили на Землі свої секретні бази? І врешті — що заховано у «місцях сили» серед прадавніх кам’яних мегалітів-кромлехів?
Зал 5 – 13:00 – 14:00 – Презентація книжки Олександра Палія «Короткий курс історії України» (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2017)
У книзі викладено історію України з давнини до наших днів. Вичерпно подано найважливіші події української історії. Посібник стане в пригоді студентам, викладачам, школярам, а також усім, хто цікавиться вітчизняною історією.

Зал 1 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас з виготовлення кольорових серветок способом вибійки на тканині. Проводить художник Василь Легкий
З того самого часу, як люди почали виготовляти тканину, вони намагалися тим чи іншим способом її прикрасити. Різні техніки вишивки, ткані орнаменти, аплікація – все це широко використовували українські жінки для створення неповторного колориту народного одягу, рушників, скатертин, наволочок, фіранок, тощо.
Одним з видів оздоблення тканини також була вибійка. 
Вибійка – це декорування тканини шляхом друку на полотні різноманітних візерунків і орнаментів за допомогою спеціальних різьблених дощок, форм, дерев’яних кліше, верстатів, тощо. Ця техніка була популярна серед населення України, вона дозволяла зробити тканину, схожу на фабричну, нанести будь-який малюнок, менш трудомістким способом ніж, наприклад, вишивка, що значно полегшувало працю жінок. 
На данному майстер-класі всі бажаючі зможуть власноруч спробувати відтиснути на тканину візерунок з дерев’яної форми, поєднуючи різні орнаментальні мотиви, тим самим створивши свій власний неповторний витвір

Зал 2 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас «Музейна папірня». На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками
Зал 2 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас «Мармурування» із декоративного оздоблення книги проводить Ірина Боса. Дізнаєтесь про один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створите власну
Зал 3 – 14:00 – 15:00 – Презентація першої української збірки етичних коміксів «Як не сісти у калюжу» для дітей від 4 до 10 років. Тут можна почитати оповідки у картинках, а також вигадати власні та отримати за це приз
Зал 4 – 14:00 – 15:00 – Презентація нових книжок Галини Малик «Вірші для Одарочки» (видавництво «Карпати») та «Як Сонечко крапочки загубило», ілюстрації Мар’яни Качмар (Видавництво Старого Лева, 2017). Для дітей дошкільного віку, читання з батьками
Маленьке сонечко заснуло під дощем, і він змив крапочки з його плащика. Що ж тепер робити? На щастя, у сонечка є добрий приятель - Кузька, який знає, як зарадити лихові... З книжкою-картонкою Галини Малик ваш малюк може вчитися читати.
Галина Малик українська письменниця, перекладач, член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Лесі Українки

Зал 5 – 14:00 – 15:00 – Презентація книги «Батьківство як дар та покликання», а також нових видань від видавництва «Світ Успіху». Генеральний директор Струк Неоніла Олексіївна

Зал 2 – 15:00 – 16:30 – Майстер-клас з виготовлення ляльки від художниці Олени Терехової 
Зал 4 – 15:00 – 16:00 – Виступ хору «Калинка», м. Бориспіль

Зал 4 – 16:00 – 17:00 – Аукціон музейних ідей

Зал 4 – 17:00 – 18:00 – «Козацькі забави» від ГО «Козацька лицарська школа». Козацька забава - це групові змагання: на шапках, поясах, дужання на руках, з канатом, в мішках і т.д. буде показовий виступ зі зброєю і козацька забава. Міні майстер-клас з бойового гопака (з палицею, шаблею, довбнею, ціпом і т.д.)

Зал 4 – 18:00 – 18:30 – Урочисте закриття фестивалю

АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ
• Аукціон музейних ідей
• «Шоколадне королівство» від «Львівської майстерні шоколаду»
• Квест «У пошуках музейних скарбів» - допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. Квест розрахований для дітей різних вікових категорій (5-9 років, 9-12 років та від 12 років)
• Гра «Розпізнай герби друкарів України»
• Гра «Підбери назву професії творців старовинної книги»
• Гра «Меморі» для дорослих і дітей
• Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток
• Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан

Вартість денного вхідного квитка:
дорослий – 30 грн;
студентський – 20 грн;
дитячий, пенсійний – 10 грн.
Музей розташований на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника за адресою: вул. Лаврська 9, корп. 9.
Тел. 044-280-66-23, 280-79-76
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/ukraine/2017/10/12/083932.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.