Буквоїд

Олександра Шутко. «Хатідже Турхан»

19.04.17 11:27 / Буквоїд
Матір’ю одного з нащадків славнозвісної Роксолани стала інша українка з Поділля – Надія, яка в гаремі султана Ібрагіма Божевільного отримала ім’я Хатідже Турхан.
Вона жила в буремні роки середини XVII століття, насичені повстаннями у провінціях Османської імперії, бунтами яничарів та крамарів у Константинополі, кривавими розправами, стратами й поваленням її чоловіка-султана. На долю Хатідже Турхан випало чимало випробувань та труднощів. Але як дружина правителя, а згодом і регент малолітнього султана Мехмеда Четвертого, вона їх стійко переборювала. За правління сина Хатідже українські козаки на чолі з Богданом Хмельницьким та Петром Дорошенком у боротьбі за єдину вільну Україну отримали османський протекторат та діяли спільно з яничарами і кримськотатарським військом проти польського й московського гніту. На жаль, постать цієї українки-султани, на відміну від Роксолани, є маловідомою в Україні. Кандидат мистецтвознавства, журналіст, автор науково-популярної книжки «Роксолана: міфи та реалії» (2015, вид. 2-ге 2016) Олександра Шутко на основі історичних фактів, архівних матеріалів та досліджень турецьких, американських і західноєвропейських учених написала про Хатідже Турхан роман, в якому реальними є не лише події та герої, а й навіть їхні діалоги, що дійшли до наших часів завдяки османським літописцям. ЦИТАТИ: «Запам’ятай, мала пташко, краса кожної жінки з роками в’яне, як квітка, і лише розум та життєва мудрість дають їй змогу зачарувати коханого на все життя…». Олександра Шутко. Хатідже Турхан : кн. 1 : Ковилі вітри не страшні / О. Шутко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 416 с.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/news/history/2017/04/19/112720.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.