Буквоїд

Названо переможців премії Книга року ВВС-2016

09.12.16 17:17 / Буквоїд
ВВС Україна оголосила переможців премії Книга року ВВС-2016, представленої в партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Книгою року-2016 став роман "Забуття" Тані Малярчук, а переможцем у номінації Дитяча книга року ВВС-2016 обрано книгу Галини Ткачук "Тринадцять історій у темряві".
Говорячи про книгу-переможця в номінації Книга року ВВС-2016, голова Європейського департаменту Всесвітньої служби ВВС Артем Лісс зазначив: "Цьогорічний переможець Книги року піднімає дуже важливі проблеми - про пам´ять, про те, як минуле пов´язане з сьогоденням, а також про самоідентифікацію суспільства і людей в ньому. Протягом останніх дванадцяти років Книга року BBC знайомить українського читача з найкращими творами сучасної української літератури. Роман Тані Малярчук посів гідне місце серед блискучих лауреатів нашого конкурсу". Керуючий директор ЄБРР із внутрішніх і зовнішніх зв´язків Джонатан Чарльз сказав: "Сьогодні вже п´ять років, як Культурна Програма ЄБРР стала партнером ВВС Україна у справі підтримки нової літератури для дорослих і дітей. Зараз, у 2016-му, світ виглядає зовсім не так, як виглядав у 2012-му. Багато що змінилося, і нові виклики постають перед нами щодня. Проте важливо не забувати той урок, якого нас вчать страшилки з цьогорічної Дитячої Книги Року ВВС: не всі монстри справжні, деякі монстри - просто незвичайні, але дружні створіння, а темряву перемагає сміх". Кожен із двох переможців отримає винагороду £1000 у гривневому еквіваленті. Видавці двох книг-переможців - "Видавництво Старого Лева", Львів, та "Темпора", Київ - матимуть право використовувати логотипи Книги року ВВС у своїх наступних виданнях. Премії "Читач року-2016" отримали Ганна Кобилякова за рецензію на книгу Катерини Бабкіної "Шапочка і Кит" та Олена Романенко за рецензію на книгу Мирослава Лаюка "Баборня". Обидва переможці отримають електронні книги у подарунок від ВВС Україна. До журі премії Книга року ВВС-2016 входили: • Віра Агеєва, професор, Національний університет "Києво-Могилянська академія". • Ольга Герасим´юк, журналістка. • Андрій Курков, письменник. • Світлана Пиркало, письменниця, радник із питань культури ЄБРР. • Марта Шокало, випусковий редактор ВВС Україна. Більше інформації про конкурс, а також читацькі рецензії можна знайти на сторінці bbc.ua та у спецпроекті Книга року ВВС-2016. Інформація: BBC Україна
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/premii/2016/12/09/171724.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.