Буквоїд

Книгою року Бі-Бі-Сі 2009 стала книга «Таке» Іздрика

04.12.09 18:37 / Буквоїд
Про це оголошено під час фінальної церемонії, яку цього року в Києві приймає Британська Рада.
Премію в 1000 фунтів стерлінгів Юрку Іздрику вручив Надзвичайний та Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні пан Лі Тернер. «Таке», за словами автора, «це книга про чоловіків і жінок, про звірят і птахів, а також про рослини, вітер, землю, дощ та інші Господні дари. Коротше, про таке». Книгу «Таке» видало харківське видавництво «Клуб сімейного дозвілля».
Це вже друга Книга року Бі-Бі-Сі, видана ними; торік цю премію отримав роман «Молоко з кров´ю» письменниці родом з Херсона Люко Дашвар (псевдонім Ірини Чернової). Попередні переможці До цього лауреатами премії стали Володимир Діброва («Андріївський узвіз», 2007 р., видавництво Факт, Київ) Сергій Жадан («Капітал», 2006 р., видавництво Фоліо, Харків), Юрій Винничук («Весняні ігри в осінніх садах», 2005 р., видавництво Піраміда, Львів). Широка географія книжок, які перемогли у премії Книга року Бі-Бі-Сі, показує, що українська література активно твориться - і читається - по обидва боки Дніпра.

П´ятірка року П´ятірка року Бі-Бі-Сі 2009 - тобто так званий «короткий список»
книжок, із яких безпосередньо журі й обирало переможця - виглядала так: «Легенди Львова. Книга друга», Юрій Винничук (Піраміда) «Таке», Юрій Іздрик (Клуб сімейного дозвілля) «Місто з химерами», Олесь Ільченко (Грані-Т) «Урізька готика», Галина Пагутяк (Дуліби) «Джури-характерники», Володимир Рутківський (А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га) Журі конкурсу До складу цьогорічного журі конкурсу, який Бі-Бі-Сі проводить уп´яте, входять: журналіст і депутат Ольга Герасим´юк, музикант Андрій Кузьменко (Скрябін), журналіст Андрій Куликов, директор Інституту філософії АН Мирослав Попович, а також - адміністратор премії, продюсер Української служби Бі-Бі-Сі Світлана Пиркало. Правила конкурсу Премія «Книга Року Бі-Бі-Сі» існує вже 5 років. Перші два роки поруч із експертним журі існувало онлайн-голосування читачів на сайті Української служби bbc.ua, а книжки для участі в премії номінувала аудиторія Бі-Бі-Сі. Згодом, зі зростанням популярності премії, правила Книги року Бі-Бі-Сі було змінено в бік наближення до Букерівської премії: так, нині книги номінують самі видавництва. Ми приймаємо до 3 повноформатних книжок нової української прози, виданих у певний період (враховуючи реалії видавничого ринку, ми обрали точкою відліку Львівський форум видавців, під який багато видавництв підлаштовують свої плани), а видавництвам книжок-попередніх переможців дозволяється додатково номінувати одну книгу автора-переможця. Конкурс рецензій Аудиторія Бі-Бі-Сі, замість масового голосування на вебсайті, тепер бере участь в літературному процесі на Бі-Бі-Сі індивідуально: вже третій рік ми проводимо Конкурс читацьких рецензій, призом у якому є коштовна ручка. Цьогорічною переможницею конкурсу читацьких рецензій стала Тетяна Мельник, яка живе в Німеччині, отож приз прийшла за неї забирати її мама Наталія Степанівна. Це вже третя Тетяна-переможиця Конкурсу читацьких рецензій; перший конкурс виграла Тетяна Дігай з Тернополя, другий - Тетяна Трофименко з Харкова - отож географія нашої аудиторії, як видно навіть із цього прикладу, простирається далеко за межі України. Інформація: Бі-Бі-Сі
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/nagorody/2009/12/04/183712.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.