Буквоїд

Помер Анатолій Дімаров

01.07.14 08:23 / Буквоїд
29 червня пішов з життя український письменник, лауреат Державної премії України імені Шевченка (1982) Анатолій Дімаров.
Анатолій Дімаров народився 5 травня 1922 у Миргороді в сім´ї вчителя Андроника Гарасюти. Коли родину розкуркулили, батьки задля безпеки дітей розлучилися: мати вказала, що чоловік помер, змінила документи і дала дітям своє дівоче прізвище. Анатолій виріс під прізвищем Дімаров. У повоєнні роки працював у газеті «Радянська Волинь». У 1949 році він видав першу збірку оповідань «Гості з Волині». Протягом 1950–1951 років Анатолій Дімаров навчався в Літературному інституті імені Горького в Москві. У 1951–1953 роках — у Львівському педагогічному інституті. Закінчивши навчання, працював редактором у видавництвах. Письменник є автором нарису «Дві Марії», збірки оповідань та новел «На волинській землі», «Волинські легенди», «Через місточок», повісті «Син капітана», збірки повістей та оповідань «Жінка з дитиною», романів «Його сім´я», «Ідол», «І будуть люди».  Творчий доробок письменника становить кілька десятків томів. Прощання з Анатолієм Дімаровим відбудеться 2-го липня, об 11.00, в Будинку Письменників (вул. Банкова, 2). Похорон на Байковому кладовищі. "Буквоїд" висловлює щирі співчуття рідним та близьким Анатолія Дімарова.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/sum/2014/07/01/082310.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.