Буквоїд

Українські ілюстратори. Володимир Голозубів

04.03.14 08:56 / Буквоїд
Продовжуємо огляд сучасних українських ілюстраторів, який, у вигляді міні-абетки, склала Оксана Кришталева. Сьогоднішній герой – Володимир Голозубів.
Книжки із розкішними барвистими ілюстраціями супроводжують мене з дитинства. Не віддаю їх нікому. Буває, натраплю вдома на якусь книжку, яку читала ще малою, і виникає так багато спогадів, пов’язаних і з книжкою, і з текстами, і з власним фантазуванням, і з мандрівками центром Львова, який тоді був мені більше казковим, аніж реальним містом… адже я тут народилась і перших 13 років свого життя прожила у центрі. Книжки із розкішними барвистими ілюстраціями супроводжують мене з дитинства. Не віддаю їх нікому. Буває, натраплю вдома на якусь книжку, яку читала ще малою, і виникає так багато спогадів, пов’язаних і з книжкою, і з текстами, і з власним фантазуванням, і з мандрівками центром Львова, який тоді був мені більше казковим, аніж реальним містом… адже я тут народилась і перших 13 років свого життя прожила у центрі. Хтозна – можливо, саме завдяки цим книжкам я і сама тепер пишу та неприховано захоплююсь чудовими ілюстраціями. А хто їх створив? Соромно – донедавна не змогла б назвати і п’яти сучасних українських ілюстраторів. А їх же так багато, талановитих, працьовитих і неповторних. Про них не так часто пишуть і ще більше не говорять. А вони ж працюють, живуть і творять поруч із нами. І от – аби хоч якось дослідити цю тему, я вирушила на їхні пошуки – пішки і возом, інтернетом і стежками, які протоптали друзі. Тих, кого знайшла особисто, розпитала про життя і творчість, із багатьма заприятелювала, а про інших знайшла інформацію у світовій павутині. Знаю, що десь зовсім поруч є інші талановиті ілюстратори, але поки що я з ними не знайома. Та прийде час, і вони також стануть моїми приятелями. Якщо не реальними, то бодай віртуальними. І я вам про них розкажу. Оксана Кришталева, керівник літературно-журналістської студії «На горищі». Володимир Голозубів(Голозубов) – відомий український книжковий графік ХХ століття, киянин. Роки життя: 1925 – 2000. Закінчив Київську художню школу ім. Т. Шевченка, майстерню книжкової графіки Київського художнього інституту. Був нагороджений численними преміями та медалями за свої роботи. Воював на німецько-радянському фронті. Дійшов з боями до Берліна. За натурою відлюдькуватий, аскет, захоплювався йогою. Помер за роботою. Похований на Північному цвинтарі. Видання проілюстровані художником: «Два півники», (вид-во «Веселка», 1970), «Сорока-білобока», (вид-во «Веселка», 1970), «Лисичка і журавель», (вид-во «Веселка», 1973), «За горою золотою», (вид-во «Веселка», 1978), «Печу, печу хлібчик», (вид-во «Веселка», 1982), «Рукавичка», (вид-во «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га», 1997).    
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/culture/2014/03/04/085629.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.