Буквоїд

Уляна Дудок: «Раджу читати те, що вимагає душа, а не мода»

14.08.13 08:11 / Буквоїд
На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає поетка Уляна Дудок.
- Що Ви читали останнім часом? Ваші враження. - Читаю в основному сучасну прозу, зокрема Матіос, Шкляра. Дуже люблю новели, в цьому, як на мене, незрівнянна Євгенія Кононенко. А ще цікаві польські автори: Марек Краєвський, Януш Вишневський (його «Самотність в мережі» прочитала на одному подиху). Класику взагалі обожнюю, а так, як у шкільні роки читала те, що до душі, а не те, що рекомендувала шкільна програма, то залюбки читаю, а інколи й перечитую ще раз Гюго, Бальзака, які зараз сприймаються по-іншому, ніж колись. А ще завжди плачу від Стефана Цвейга, Хемінгвей навпаки - заспокоює душу. - Що можете порадити для читання іншим? - Читачам раджу читати те, що вимагає душа, а не мода. Бо чтива зараз не бракує, особливо масового. Та й якісної літератури українською мовою (елітарної) теж вистачає, але люди перестали масово читати. 
Поезію читаю нечасто, щоб підсвідомо не повторювати нікого, однак є поети які мені імпонують: Герасим´юк, Римарук, Савка. В особливій розкрутці зараз верлібр, це прийшло до нас з Польщі та інших країн Європи. Однак, переконана, що справжня поезія - це мелодика строфи у римованому тексті. Та як сказав хтось з відомих, поезія так відрізняється від прози, як танець від прогулянки пішки.  
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2013/08/14/081156.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.