Буквоїд

Максим Розумний: «На полиці купа книжок, до яких я стою у черзі»

08.09.09 11:27 / Буквоїд
На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає поет і філософ Максим Розумний.
- Які книги Ви читали останнім часом? Що сподобалось?
- Оскільки доводиться в силу професійної діяльності перелопачувати велику кількість друкованих джерел, то читання «для себе» стає якимось різновидом розкошування. Воно трапляється зненацька і цілком непередбачувано. От трапилась на очі книжка Макса Нордау «Виродження», і один вільний вечір був їй присвячений. Або інший приклад – книжка Розанова «Семейный вопрос в России», дореволюційне видання. Теж випадково потрапила до рук, коли мав пару вільних від Інтернету днів на Придесенні. Бодай по діагоналі знайомлюся з книжками, які купую в магазині. Остання з цієї серії – «Пророк у своїй вітчизні» Ярослава Грицака. А перед тим читав «Повернення» Миколи Холодного.
- Що плануєте прочитати? 
- На полиці купа книжок, які стоять у черзі на прочитання. Точніше, я стою до них у черзі, іноді й по десятку років. Більшість складає, все ж таки, наукова класика – Мід, Канетті, Нойманн. З того, що зацікавило останнім часом, згадав би двотомник Нахліка про Куліша і грубезний том Бондаря-Терещенка про харківську культурно-політичну «ситуацію» 1910-1930-х років.

- Що радите почитати іншим?
- Єдиної поради для всіх дати не можу. Ясно, що у детективів, фентезі, художньої прози, документалістики, досліджень та есеїстки читач абсолютно різний. Єдина порада, яку можу сформулювати для всій категорій – повертайтеся час від часу до класики, яка існує в кожному з цих різновидів літератури.

12 вересня о 12.00 відбудеться автограф-сесія Максима Розумного у магазині «Читайка» (Петрівка)
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2009/09/08/112702.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.