Буквоїд

Маріанна Гончарова: «The casual vacancy» Роулінг перечитувати не буду»

18.03.13 07:24 / Буквоїд
На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменниця Маріанна Гончарова.
- Що Ви читали останнім часом (Ваші враження)? - Побоююся ось так публічно оцінювати прочитане. Зараз це  легко і просто: кожен, у кого є вільний час і бажання, може похвалити або охаяти будь-яку книгу. Нещодавно я прочитала, наприклад, такий відгук (мила, мила дівчина 32 років, хто ж вас виховував, де ж ви вчились?): «Булгаков «Майстер і Маргарита». Чекала на більше. Фільм –краще ніж книга». Я можу оцінити книги лише по тому, чи хочеться їх перечитувати. Тобто, якщо я готова книгу перечитувати — отже, це — моє. Якщо ні, то, або не зрозуміла, або не доросла розумом, або просто не моє. А сказати, про книгу, що вона невдала, думаю, право критиків... Зазвичай читаю кілька книжок. Наприклад, зараз всюди з собою тягаю маленьку збірочку Мандельштама. Перечитую вірші з циклу «Вірменія». Читаю і читаю, вже мільйон разів, і все глибше і ширше, і загадковіше. Магія. І ще читаю «Уроки Вірменії» Андрія Бітова. І ще буду читати про Вірменію, тому що я туди збираюся влітку за програмою міжнародного проекту «Народна дипломатія» і буду брати участь у концерті «Новий одеський гумор» та літературному святі для дітей. На нічному столику — Марина Бородицька «Амур на підвіконні» і «З музикою і співом» — чудові вірші. Ті, які перечитують. І «Онтологічний детектив» А. Конан Дойла. Це книга про життя після життя. Читаю потихеньку. Перечитую. Мене завжди цікавило, як говорив, якщо не помиляюся, Сергій Ейзенштейн, «чегонетность», тобто, як я розумію, те, чого нема, але воно є. Тільки вчора закінчила «The casual vacancy» Роулінг. Є ця книга у мене і російською мовою... Ну що я вам скажу ... Перечитувати не буду. Буду перечитувати Набокова. Вже років десять як не читала. Перечитую «Книгу читателя» Валерія Хаїта. Потім мене чекає М. Петросян «Дім, в якому ...». Яке щастя, Божечко, коли на тебе чекає новенька книжка!   - Як вибираєте книги для читання? - По-різному. За рекомендаціями друзів, знайомих, «френдів» з ЖЖ, ФБ  або «книжкових» сайтів.
- Які книги можете порадити іншим? - Ой, я не зможу... Це таке особисте, майже інтимне. Як порекомендувати дівчині полюбити цього ось серйозного юнака з карими очима або того, привабливого кирпатого... Ну добре, ось, що за останні кілька місяців я прочитала або перечитала: М. Дмитревська «Театр Резо Габриадзе» А. Житінський «Дитя Епохи» А. Більжо «Заметки пассажира» С. Фрай «Книга загальних помилок» В. Хаїт «Книга читателя», «То ли луковичка, то ли репка...» Андрій Курков. Оповідання. Книга для дітей. Н. Абгарян «Манюня», всі три книжки в одній. Тарас Прохасько «Непрості» Ф. Іскандер. Все, зібрання в 4-х томах С. Довлатов, М. Москвіна, Д. Рубіна, Л. Уліцька, М. і С. Дяченко — читати все, що знайдете. Вірші: Г. Кружков, Л. Костенко, А. Кабанов, Сергій Жадан,  Тамара Севернюк... Ще раз уточнюю, це з тільки но прочитаного або перечитаного.  
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2013/03/18/072400.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.