Буквоїд

Роман Росіцький: «Книжки обираю інтуїтивно, як хворий пес, що шукає потрібну цілющу траву »

21.03.13 08:12 / Буквоїд
На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменник Роман Росіцький.
- Що ви читали останнім часом? - На жаль, минули ті часи, коли перечитував книжку від першої до останньої сторінки. Зараз читаю уривками (книжки, журнали), перечитую старе і нове, вичитую власні тексти. Шукаю якісне. Нещодавно «перелопатив» чи не всі оповідання з конкурсу «Зоряна фортеця», а це праця титанічна з огляду на мої шкільні будні. Перечитав повісті Володимира Савченка «Зустрічники» і Бориса Штерна «Записки динозавра». З якогось дива повернувся ще раз до «Старика Хоттабича». Читав критичним оком, порівнюючи зі старим-престарим фільмом.
- Як обираєте книжки для читання? - Обираю інтуїтивно, як хворий пес, що шукає потрібну цілющу траву. Періодично поповнюю бібліотеку, а потім стою перед стелажами, чекаючи внутрішнього імпульсу. Перед  монітором комп’ютера розслабитися важко, тому надаю перевагу паперовим книгам.
- Що можете порадити для читання іншим? - Радити комусь щось читати – справа невдячна. Але є перевірені часом тексти, які повинен прочитати кожен: енергомістку і неймовірно насичену прозу Олеся Гончара та Антуана де Сент-Екзюпері; фантастичні твори Івана Єфремова та Олеся Бердника; поезію Ліни Костенко, казки чудового українського казкаря Георгія Почепцова, веселу історію про Ходжу Насреддіна, переказану Леонідом Соловйовим.  Цей список не претендує на повноту і вичерпність, а продиктований радше моїм теперішнім психологічним станом, який змінюється щохвилі, приносячи нові й нові імена авторів та їх творів.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2013/03/21/081200.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.