Буквоїд

Закарпатська література про віртуальний секс

28.12.12 13:57 / Оксана Чужа, Ужгород
Нещодавно у світі відзначали Міжнародний день захисту секс-працівниць від насильства і жорстокості.
Він  покликаний звернути увагу суспільства на проблеми, пов´язані з жорстокістю і насильством, яким нерідко піддаються робітниці сфери сексуальних послуг (повії і не тільки). В цей день всі небайдужі до проблеми дискримінації секс-працівниць виходять на вулиці з червоними парасолями (так званий "Марш червоних парасоль").

Привернути увагу до цієї теми  намагається і закарпатська журналістка та письменниця Ірися Ликович. У своєму останньому  романі   «Віртуалка», що вийшов кілька місяців тому у видавництві «Фоліо», молода авторка торкається проблеми віртуальної проституції.   Книжка розповідає про віртуалок - жінок, котрі заробляють гроші показуванням оголеного тіла через вічко веб-камери, про емоції та відчуття чоловіків, котрі купляють інтернет-хвилини, аби побачити цих жінок, про комплекси та підсвідоме бажання бути побаченими і коханими як користувачів, так і працівників інтернет-проституції.   Як зазначає автор, це книжка про пошук самоідентифікації молодої людини, котра виросла в мультикультурному середовищі. «Віртуалка» - це історія молодої дівчини з українським корінням, що мешкає в Німеччині. Після болючого розходження з коханим, двадцятилітня дівчина потрапляє до студії віртуалок на острові Майорка, де їй відкривається правда про роботу інтернет-сайтів індустрії секс-бізнесу.
Роман  отримав диплом «Вибір видавців» та спеціальну відзнаку Австрійського культурного форуму на Всеукраїнському літературному  конкурсі «Коронації слова - 2012», а книга  потрапила до «довгого списку» премії Книга року ВВС-2012. Київський журнал «Книжник-ревю» помістив її в щомісячному рейтингу у «Чудовій сімці», назвавши авторку «закарпатською Оксаною Забужко».   На даний час Ірися мешкає у Відні. Після  закінчення  філологічний факультет Ужгородського Національного університету вивчає германістику у Віденському Національному університеті та груповий психоаналіз в Альтауззе. Є автором трьох прозових книжок: "Перелітна" (2006), "Твоя дитинка" (нагороджена відзнакою "Вибір видавців" конкурсу "Коронація слова - 2010") і "Татцельвурм. Тірольська історія" (2011). Переможець українсько-німецької премії Олеся Гончара та премії "Дебют".
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/news/books/2012/12/28/135700.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.