Буквоїд

Поліна Городиська: «Читаю переважно у дорозі»

12.11.12 07:38 / Буквоїд
На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає автор та координатор культурних проектів, головний редактор порталу LITFEST Поліна Городиська.
- Що Ви читали останнім часом? Ваші враження. - Одним із проектів, яким займаюся вже 4 роки є літературний портал, на якому чи не щоденно публікують свою творчість сучасні автори. Тож, частіше за все інше, у полі мого зору опиняється все ж таки поезія. Сучасна, класична, російська, українська... – багато яка. Звісно, читаю й поза LITFEST. Із останнього прозаїчного – «Другие барабаны» Лєни Елтанг. Дочитувала книгу вже після того, як мала нагоду побачити та почути Лєну на цьогорічному «Київському Арсеналі». То додало сприйняттю книги авторське, живе тепло. Дивовижна жінка. Й не менш дивовижна книга. Зараз з собою в сумці маю томик оповідань молодого Борхеса та свіжий номер журналу «Шо». Читаю переважно у дорозі. У прозі Хорхе зараз знаходжу для себе думки, які просто ідеально обмірковуються під час споглядань мінливого краєвиду за вікном тієї ж електрички. Зі всіма поточними організаційними турботами, часто вкрай заклопотана. Таке от читання стає для мене добрим, доречним відпочинком.  Із нового, нещодавно потрапив до рук свіжий номер журналу «ProStory» («Віра, порно, любов»). Про журнал чула, але ознайомитись якось не доводилося. Рада, що натрапила. Нове число журналу містить тематичні філософські, літературні (проза, поезія, есе) та мистецькі твори (фото, графіка). Дається взнаки досить серйозний, ретельний підбір матеріалів. Дуже цікавий проект. Буду стежити за ними й надалі.   - Як обираєте книжки для читання? - Під настрій. По знаних мені іменах. По рекомендаціях добрих знайомих, з якими маю спільні погляди та літературні смаки. Іноді зацікавлююся книгою через її лауреатство, чи її обговорення у мережі. 
- Що можете порадити для читання іншим?  - Тут вже кожному своє. Особисто мені імпонує коротка, ємка проза Чехова, О´Генрі, Довлатова. Саме зараз мені актуальні Кортасар, Маркес та Борхес. Якось вони так трійцями в мене :). Звісно ж, перелік може бути довгим. У поезії ціную гру зі словом та сталими сенсами, експерименти з уявою та концентрацію вражаючих ідей. Ну й у основі того всього має бути здоровий гумор, відвертість та, найголовніше, людяність.  Так, із сучасних, читані-перечитані: Лінор Горалік, Вєра Павлова, Бахит Кєнжеев, Олександр Кабанов, Лев Рубінштейн. Із наших ще – Маріанна Кіяновська, Галина Крук, Сергій Жадан, Ірина Шувалова, Анна Малігон (до речі, в неї от нещодавно вийшла нова книга «Покинутим кораблям» - дуже раджу!), Мирослав Лаюк, Анна Саніна, Лєнка Воробей й багато інших. Всі вони, скільки б не перечитувала, кожного разу – такі ж несподівані, вражаючі та відверті.  Й то неодмінно надихає.  
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2012/11/12/073800.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.