Буквоїд

Василь Махно: «Мені імпонує індійська проза, зокрема, роман Арундаті Рой «Бог в дрібницях»

11.08.09 07:33 / Буквоїд
На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменник Василь Махно.
- Які книги Ви читали останнім часом? Що сподобалось, що ні?
- Не можу похвалитися, що читаю виключно сучасників, тому, пишучи саме тепер  серію есеїв про важливі для мене міста, зокрема про Нью-Йорк,  прочитав із великим задоволенням найновіший варіянт біографії Ісаака Башевіса Зінґера французької авторки Флоренс Новіл, яку видало нью-йоркське видавництво « Farrar , Straus and Giroux ». Зінґер для мене цікавий письменник з огляду на те, що, мешкаючи у Нью-Йорку, він писав про єврейське життя у Польщі, звідки він походить. Він залишився европейцем в американській літературі. А ще - найновіший роман Аскольда Мельничука « The House of Widows », в якому переплетено історію та сучасність, Америку з Європою, в тексті якого не зникає українська тематика. Щоденник литовського кінематографіста та поета Йонаса Мекаса у перекладі польською мовою, що вийшов у видавництві «Пограніче». Мекас – це ще одна цікава модель європейського емігранта, що потрапив до Америки після Другої світової війни, хронологічно це  1944 рік аж до  1954, який закінчується першими роками життя в Нью-Йорку. Попри приватний характер записів, у них ненав’язливо проступає історична епоха та її деталі, котрі Мекас «ловить» оком мистця з усіма її жорсткостями та несподіванками. Книжку Ірени Ґрудзінської-Ґросс «Мілош і Бродський: магнетичне поле» польською мовою - цікава інтелектуальна біографія двох визначних поетів, котрі довший час мешкали в Америці, котрі дружили, підтримували одне одного, сперечалися і обстоювали свої принципи (поетичні та політичні). Ранній роман Маріо Вергас Лльоси « М істо і пси» . - Що плануєте прочитати?
- Книжку Юрія Капралова про Нью-Йорк. Капралов - андеґраудний мистець, росіянин з походження, він ікона Іст Вілілджа, позашлюбний син американської культури, ровесник бітників та гіппі, написав дві цікавих книжки про своє життя у Нью-Йорку 50-70 років. А ще - романи Роберто Боланьо чилійський автор, твори котрого минулого року визнані  «Нью-Йорк Таймсом» найкращими творами, Александра Гемона боснійця, котрий пише англійською і котрого порівнюють з Набоковим, новий роман «Appassionata» Еви Гоффман та  її есеїстику. - Що б ви рекомендували почитати іншим?
- Мені імпонує індійська проза, зокрема роман Арундаті Рой «Бог в дрібницях», перебуваючи у штаті Керала, а саме ці місця описує письменниця, я порівнював свої враження від тексту з реальністю, котра вирувала навколо мене. Як на мій смак, Арундаті Рой - блискучий романіст , ц і каво, що вона авторка лише одного роману , але який приніс їй світову славу.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2009/08/11/073354.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.