Буквоїд

Олександр Шевченко: «Любителям «страшної літератури» рекомендую придбати антології хорор-новел «Жахи» та «Монстри»

15.07.09 07:41 / Буквоїд
На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменник Олександр Шевченко.
- Які книги Ви читали останнім часом? Що сподобалось, що ні?
- Каюся, останнім часом читав злочинно мало, але планую виправитися, як тільки закінчиться наше з Наталкою переселення з Києва на Полтавщину. З того ж, що прочитав, були «Довідник автомобіліста» від «Клубу сімейного дозвілля» (життя примушує пересісти на колеса), «Стівен Кінг: король темного боку» (біографія Метра у подачі російського перекладача Вадима Ерліхмана), «Маніту» Грема Мастертона (прекрасна жахалка з Лавкрафтіанськими мотивами), добірка японської лірики «Ищу я сливу средь снегов» від московського «Ексмо». Також перечитував «Страшну помсту» Гоголя - маю задум спробувати написати по ній кіносценарій. Досі дивує, що цей шедевр так ніхто повноцінно і не екранізував. Зараз читаю «Ваала» Роберта Маккаммона, але це явно не найкраща його книжка. Стиль ще не випрацьований, до того ж постійно здається, що натхнення та ідеї черпалися зі старого доброго «Омена».  - Що плануєте прочитати?
- Планів багато: збираюся нарешті прочитати «Хрещеного батька» Маріо П´юзо - під враженням від екранізації довгий час собі у цьому відмовляв; також планую подужати збірку творів Бредбері та Лавкрафта, і витратити півроку життя на «Темну Вежу» Самого. Ще хочеться прочитати перейменований «Замок Гербуртів» Галини Вдовиченко, коли той нарешті вийде. - Щоб Ви радили почитати іншим?
- Невдячна справа - радити. Але любителям «страшної літератури» треба неодмінно придбати антології хорор-новел «Жахи» та «Монстри» від Санкт-Петербурзької «Фантастики» - якісне оформлення і якісне наповнення такими іменами, як Клайв Баркер, Джо Хіл Кінг, Ремсі Кемпбел, Брайан Ламлі та багатьма іншими. Не меншу цікавість може становити товстенна добірка «Вампіри» - там є і Роберт Блох, і Ніл Гейман, і Безіл Купер, і Харлан Елісон. Справжнє адреналінове читання. 
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2009/07/15/074141.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.