Буквоїд

Марися Рудська: «Бездарні обкладинки сприяють піратству»

14.05.12 15:40 / Буквоїд
На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає художниця Марися Рудська.
- Що Ви читали останнім часом? Ваші враження. - Читаю Джона Апдайка «Кентавр», дуже подобається, нічого подібного в літературі я ще не зустрічала. У мене зараз американський період. Перед Апдайком був Фіцджеральд «Великий Гетсбі» і Річард Йейтс «Дыхание судьбы», збірка американських новел 60-х років. Американська література дуже відмінна від європейської, у ній є щось схоже до хорошої російської літератури (наприклад Андрєй Платонов). У ній є безмежний простір і безмежний відчай. Від нього аж моторошно стає. Інколи книги аж не поміщаються всередині. На першому місці серед Американської літератури для мене стоїть Селінджер, безумовно.
А ще дуже зачепила новела Ю. С. Андерсена «Оглянись скорее!», дуже раджу.
Паралельно, вечорами, читаю поезію. З поезією все не просто. Бувають періоди, коли зовсім не йдуть вірші, а буває, ніби десь на небі вмикають великі поетичні сезони. Тоді сидиш глибокими травневими вечорами читаєш Жадана, Мельниківа, Ушкалова, Андрусяка, Антонича, Йогансена… Читаєш багато, аж до внутрішньої музики.
Також паралельно читаю книгу про те, як малювати птахів і про 50 рослин які змінили світ. - Як обираєте книжки для читання?
- Сталого алгоритму в мене немає. Часто за порадами друзі, чий літературний смак є для мене авторитетним. Часто за естетичним враженням від книжки, надто в закордонних книгарнях. Але часто буває навпаки, що хочеш от почитати автора, а обкладинка книги така жахлива, що думаєш, та нє, не буду купувати, ліпше скачаю. Таким чином – бездарні обкладинки сприяють піратству 
Часто книги випадково знаходять мене, на букіністиках, буккросінгах.

- Які книжки можете порадити іншим?
- Можу порадити читати багато. Читати і перечитувати класику і перш за все європейську, читати письменників зламу 19 і 20-го століття, розстріляне відродження, зокрема. Там багато цікавого і несподіваного. 
Читати дитячу літературу, навіть, якщо ви давно вже не дитина. Перечитайте розповіді Тувве Янссон, мені здається, що вона їх писала передусім не для дітей, чи Міхеля Енде «Нескінченна Історія», «Момо», там так багато філософського і мудрого. Ці книги світлі, вони допомагають мріяти, бути щасливим.
Читайте вірші, Ферлінгетті, Вїтмен, Франко, Йогансен, Зеров, Антонич, Стус, після віршів в душі звучить приємна музика, дні отримують свою мелодію.
А ще читайте книжки про птахів і тюленів, про архітектуру і дерева, про далекі країни і мандри, про смачну їжу і великі кораблі – це робить світ ширшим і зрозумілішим. Художна література – це харч для душі, але не забувайте підгодовувати мозок!
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2012/05/14/154049.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.