Буквоїд

Антон Санченко: «Ефіопська січ» Кожелянка настільки несподівана й потужна, що навіть не хочеться прискіпуватися до дрібниць

10.05.12 11:09 / Буквоїд
На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменник, поет, перекладач Антон Санченко.
- Що Ви читали останнім часом? Ваші враження. - 1.«Ксенофонт» Анабазис в перекладі Олександра Кислюка. Дуже гарний і жвавий переклад книжки, яку людство читає вже понад дві тисячі років. Дуже корисне чтиво, особливо для поетів, яких дивує, чому в строю обов´язково починати рух з лівої ноги, навіть якщо їм хочеться з правої, і хто це все вигадав. Не власне Ксенофонт вигадав, якісь попередні давні греки, але він яскраво показав, чому стрій завжди переможе натовп. 2. Аня Гераскіна «Його звуть Міша... або Зорі в макаронах». Така псевдо-дитяча книжечка, написана від особи хлопчика, але безумовно не для дітей, а для дорослих, хоча б тому, що написана щирим слобожанським суржиком. Я такий жанр для себе називаю кіндер-прозою. Аніна книжка дивує мене тим, що нікого не залишає байдужим. Якісь такі чарівні слова, які примушують згадати себе дитиною авторка знає. Книжка розповсюджується паралельно в електронній та паперовій версії, електронну можна скачати на сайті «Автура» 3. Ед Стаффорд. «Уздовж Амазонки». Путівні нотатки британця, який першим пішки пройшов усю течію Амазонки за 2,5 роки. Дуже багато цікавого про виживання у джунглях, індіанські резервації, спонсорів тощо. Книга примушує задуматися, чим став західний мужчина в результаті підривної роботи фемістичних організацій, політкоректності й мультикультуралізму. Переклад Андрія Бондаря. Видавництво «Темпора» 4. Джозеф Конрад. «Зроби або помри». 5 повістей класика світової мариністики у старих та нових перекладах. Дуже тішить, що наші видавництва згадали нарешті і про мариністику 5. Джошуа Слокам. «Навколосвітня подорож вітрильником наодинці». Теж путівні нотатки моряка, який першим самотужки обійшов довкола земної кулі. Я мав стосунок до перекладу цієї книжки, а перечитування спровокував якраз Ед Стаффорд. Коли читаєш ці дві книжки одна за одною, якраз і стають помітними оті зміни в свідомості західного чоловіка.
- Як обираєте книжки? 
- Книжки мене самі обирають, якось так. Іноді потрапляють до рук в найнесподіваніших місцях в найнесподіваніший час, і виявляється, що саме цієї книжки тобі не вистачало. - Що можете порадити для читання іншим? - З останніх відкриттів — раджу «Ефіопську січ» Кожелянка. Настільки несподівана й потужна книжка, що навіть не хочеться прискіпуватися до якихось дрібниць.  
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2012/05/10/110900.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.