Буквоїд

Юля Смаль: Я відсилаю всіх читати казки

07.05.12 07:17 / Буквоїд
На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменниця Юля Смаль.
- Що Ви читали останнім часом? Ваші враження - Оскільки останнім часом я оселилася в світі дитячої літератури, так вийшло, то можу розповісти, що читала саме тут. Отже, якщо вам і вашим дітям (врахуйте, будь ласка, що моїм 6 років) хочеться трошки прекрасного настрою і відпочинку, читайте Женев’єву Юр’є. Всі історії з циклу «Жили-були кролики». І в українському, і в російському варіанті їх видає «Махаон». Це просто феєрія сімейної казки. Доброї, позитивної, усміхненої. Так само дуже раджу почитати Сесилії Бее казочки про тролів. Вона теж сімейна, теж з добрими і мудрими батьками, розбишаками-дітьми, які вигадують клопіт на свої маленькі п’яті точки. Ну, і я була б не я, якби не порадила читати «Людвіга Хитрого» Яна Улофа Екгольма, в перекладі Галини Кирпи (як і історії тролів). Ці книжки – серед улюблених у моїх дітей, ми останнім часом їх багато разів перечитуємо. Так само раджу Івана Андрусяка. Дівчача повістина «Стефа і її Чакалка» - це шлях до майбутнього фентезі. Зла Чакалка краде неслухняних дітей, тягне їх до Чакалчиної школи, щоб навчити їх бути справжніми бабаями і чакалками, але ці діти навіть її доводять до відчаю. Гарна історія для родинного читання. А для себе, чисто розслабитися і отримати задоволення рекомендую невеличку кулінарно-поетичну збірку Ганни Осадко та Олександри Шевченко «Лаванда. Розмарин». Гарна жіноча поезія, а на поезію в житті так мало лишається часу. Я б ще багато чого тут написала, але на смак і колір фломайстри різні, тому про фентезі розповідати не буду. J Бо фентезі – це моя слабкість і велика любов. Але, бачте, знову таки, це ж казки. Отже, я знову всіх відсилаю читати казки. Від цього світ тільки виграє.

- Як обираєте книжки для читання? - Цікаві. Цікаву книжку буду читати однозначно. Іноді доводиться читати нецікаві (от, прямо переді мною лежить підручник з літературознавства, читати доводиться, але не цікаво). Корисні. Ну, власне, дитячу літературу швидше відводжу в ранг корисних, особливо, якщо доводиться перечитувати по третьому колу. В дітей особливість така, поки вони не знатимуть книжку на пам’ять – самі п’ять разів не прочитають після мене, то не дадуть спуску. Гарні. Так, якщо книжка гарна, гарно оформлена, грамотно відредагована, без помилок (принаймні, гучних) – в неї майже сто відсотків шансів потрапити на мою книжкову полицю. Звісно, якщо вона підпадає під мою тематику – виховання, навчання (переважно хімії), педагогіка, фантастика, фентезі, поезія, дитяча література (а тут вже нема значення – казка чи поезія).

- Що можете порадити для читання іншим? - Мумі Тролів і Пітера Пена. Хто не отримає задоволення від читання цих книжок в дорослому віці, дорослішав даремно. Є якийсь базовий список «маст рід» дитячих книжок, без яких, по-моєму, людина не повноколірно сприймає світ. Сюди я віднесу і Алісу в країні чудес, і Чарівника країни Оз, і Пінокіо, ну, самі знаєте. Але Мумі Тролі варті того, щоб їх перечитати дорослому, стільки нового знайдеться. Ще пораджу… Вдарюсь в іншу крайність. Читайте Антона Санченка.  «Баркароли», «Нариси Бурси», навіть просто його блог. Він вартий того, щоб його читати.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2012/05/07/071716.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.