Буквоїд

Про Україну і масонів

21.10.08 20:42 / Буквоїд
22 жовтня о 18.00 у книгарні «Є» відбудеться презентація книжки Віктора Савченка «Україна масонська».
Автор стверджує, що формування світогляду українців відбулося під впливом масонів: гетьманів Розумовського і Скоропадського, письменників Котляревського, Шевченка і Франка, державотворців Драгоманова, Грушевського і Петлюри.   З одеським істориком – автором книжки дискутуватиме київський історик – Володимир Сергійчук. Як відреагує він на тези - що Кирило-Мефодіївське (Україно-Словянське) братство мало зв’язки з масонством і багато його членів також були масонами; - що саме масони переважали в Державній думі за часів правління Миколи Другого і тому відмовилися підкорятися наказу царя про тимчасове припинення роботи цього органу; - що Симон Петлюра мав масонський зв’язок з Францією через свого приятеля-журналіста французького масона; - що масони очолювали більшу частину «білих» урядів або відігравали в них провідну роль - та на інші,  здавалося б,  абсурдні припущення?   Савченко Віктор Анатолійович – історик, журналіст, письменник. Кандидат історичних наук. Головний редактор історико-краєзнавчого альманаху «Південний захід. Одесика» та літературного альманаху «Юго-запад. ART». Доцент Одеського університету внутрішніх справ. Віктор Савченко є консультантом з історичних питань документальних фільмів «Кто убил Котовского», «Легенди бандитської Одеси» та художнього телесеріалу «Убить Сталина». За його сценарієм знято фільм «П’ять смертей Петлюри». Колишній  керівник одеських організацій «Собор», «Мир та Єдність», висувався у Верховну Раду України. Як громадський діяч керує «Асоціацією європейської культури», науковий секретар товариства «Одесика» та співавтор сучасного герба Одеси. Один з організаторів проекту «Сто великих одеситів», який вийде на екрани 2009 року, та проекту «Одеса – Марсель». Віктор Савченко – автор 12 книг (за даними на серпень 2008 року. Серед них найвідоміші: «Симон Петлюра» — у лідерах «Книжки року – 2004»; «Чудові сімки» — у рейтингу «Книжник-Ревю 2004»; «Махно» — у десятці найкращих книг публіцистики конкурсу журналу «Корреспондент»); «12 войн за Украину»;«Павло Скоропадський»; «Україна масонська»; В Одесі видав книги: «Анархисты-террористы в Одессе 1903—1913», «Одесса масонская». Співавтор книг: «Коммунистическое движение. Очерки истории», «Одесса до Одессы», «Одесса в эпоху войн и революций. 1914—1920».   Сергійчук Володимир Іванович – доктор історичних наук, професор, директор Центру українознавства Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка, академік Академії наук Вищої школи України.
Захистив кандидатську дисертацію на тему «“Народна армія” на Україні в роки визвольної війни 1648–1654 рр.  (організація, озброєння, забезпечення)», докторську «Українське козацьке військо в другій половині ХVI – середині ХVIІ ст.». Досліджує проблеми історії України, зокрема українського козацтва, розселення українців у світі, національних меншин в Україні, діяльності ОУН-УПА, внеску українців у розвиток світової науки і культури.
Автор численних публікацій у періодиці.
Окремі монографічні видання: «Іменем Війська Запорозького», «Національна символіка України», «Німці в Україні», «Етнічні межі і державний кордон України», «ОУН-УПА в роки війни», «Уся правда про єврейські погроми», «Як нас морили голодом», «Богдан Хмельницький та його старшина»,  «Трагедія українців в Польщі», «Депортація поляків з України», «Симон Петлюра і єврейство», «Радянські партизани проти ОУН-УПА», «Український Крим», «Неусвідомлення України» (2002),  «Трагедія Волині», «Переяславська рада – трагедія України і програш Європи» та багато ін.
Лауреат премії СЖУ (1992), фонду ім. Івана Мазепи (1995). Орден «За заслуги» III ст. (01.2007).

Інформація Книгарні «Є»
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/pesentation/2008/10/21/204222.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.