Буквоїд

Оксана Забужко повернула Ірині Вільде голос

23.04.09 12:26 / Леся Коверзнєва
Під час жіночих читань у книгарні «Є» Оксана Забужко читала українську романістку Ірину Вільде, а Маріанна Кіяновська - поезію своєї подруги Мар’яни Савки.
З трьох попередньо заявлених учасниць у книгарні «Є» з’явилися лише дві письменниці — Оксана Забужко та Маріанна Кіяновська. Мар’яна Савка цього дня приїхати до Києва не змогла.Втім, відсутність Мар’яни Савки виправила Маріанна Кіяновська, яка читала її поезію. Крім улюблених віршів своєї колеги, Маріанна читала ще ті, які сама Савка ніколи на презентаціях не читає.

Оскільки ідея читань якраз полягала в тому, що письменниці мали обрати тексти тих авторок, які так чи інакше вплинули на їхню творчість, пані Кіяновська розповіла, що вона довго думала над тим, чиї тексти їй читати, але врешті ця незмога Мар’яни Савки приїхати, допомогла їй визначитися. Маріанна зізналась, що Мар’яна, з якою вони разом жили в гуртожитку, для неї неабиякий авторитет: «І не лише тому, що в неї я вчилась римувати! Мої кулінарні таланти теж від неї. Вона мене навчила варити суп та готувати тернопільську кутю. Вона мій справжній вчитель. І навіть чоловік інколи, коли я його не слухаюсь, ображається, каже: «От, якби тобі це сказала зробити Савка, ти б зробила! І він правий... », - пояснила свій вибір Маріанна Кіяновська. Оксана Забужко читала забуту письменницю Ірину Вільде. За її словами, найкращу українську романістку ХХ століття.   «У нас під ногами валяються скарби, а ми їх навіть не помічаємо, - з гіркотою відзначила письменниця. - На сторіччя Ірини Вільде, у 2007-му, в театрі Івана Франка зібрався якийсь тусняк та ще чернівецьке видавництво надрукувало книжку повістей письменниці. Оце і все. Роман-епопея «Сестри Річинські», який був нагороджений у 1965 році Шевченківською премією,  після того не перевидавались взагалі. Тому цей захід для мене, в першу чергу, оказія, яка дозволяє хоч би в залі цієї книгарні повернути голос Ірини Вільде». Читала пані Оксана виразно та емоційно. В залі запала повна тиша. Текст, дійсно, захопив. Коли Оксана Забужко замовчала, всі незадоволено загуркотіли. «Можна ще?», - запитала письменниця. Слухачі закивали. Ба більше, здавалось, що, якби письменниця виявила бажання читати до ранку, вона не лишилася сама. Наостанок Маріана Кіяновська прочитала два уривки зі своєї нової книги «Стежка вздовж ріки», а Оксана Забужко декілька своїх старих віршів.   Найбільше жіночі читання зацікавили саме жінок.Чоловіків в залі книгарні «Є» було обмаль.

Та й ті, що прийшли - спали

Фото: Леся Коверзнєва
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/events/meetings/2009/04/23/122648.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.