Буквоїд

Андрій Любка: Читайте і перечитуйте «Сто років самотності» Маркеса

24.04.09 07:49 / Буквоїд
На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменник Андрій Любка.
- Які книги Ви читали останнім часом?
- Зараз знову перечитую «Сто років самотності» Маркеса, отримую неймовірне задоволення. Останні дві книжки, котрі прочитав - «Засліплення» Еліаса Канетті і «Колискова» Чака Палагнюка. Як не дивно, в усіх трьох книжках мене найбільше зацікавив ритм -  чергування тем, героїв, коротких і довших речень. Спостерігаючи за цим, можна вловити музику.

- Що плануєте прочитати?
- Завдаю собі клопоту із написанням дипломної роботи по творчості Антонича, тому маю в короткий строк прочитати стоси фахової літератури. Крім того, маю велике бажання найближчим часом прочитати «Місяць і гріш» Сомерсета Моема, а ще - новий роман Умберто Еко, який от-от має вийти з друку. - Що б Ви рекомендували читачам прочитати?
- «Гамлета» в перекладі Андруховича ( і всі романи останнього), все - від Умберто Еко й Мілорада Павича, Кена Кізі, «Тему для медитації» Леоніда Кононовича. З нових імен у прозі  варто звернути увагу на Оксану Луцишину («Не червоніючи»), Маріанну Кіяновську («Стежка вздовж ріки») і Михайла Рошка (його книжка малої прози має вийти до осені у львівській «Піраміді»). Поезія - Василь Герасим’юк, Петро Мідянка, Сергій Жадан, і - його читати варто завжди - Овідій. Для дітей  - Олександр Гаврош «Незвичайні пригоди Івана Сили, найсильнішої людини світу» і класику - «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/that to read/2009/04/24/074940.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.