Re: цензії

10.01.2019|Ігор Скрипник, письменник, журналіст
Сторіччя закривавленого листопада
08.01.2019|Ольга Полевина, м. Кропивницький
Не бійтесь негідників. Убийте Антиципатора
06.01.2019|Вадим Василенко, кандидат філологічних наук
«Приватний апокаліпсис»: хроніка окупації крізь скельця калейдоскопа
06.01.2019|Сергій Синюк
Геній в целофані
05.01.2019|Ярослав Поліщук
Відлуння далекого раю
04.01.2019|Ігор Зіньчук
Як стати щасливим?
03.01.2019|Богдан Дячишин, Львів
Бесіди Богдана Залізняка
02.01.2019|Валентина Житковська
Про силу духу від Алли Рогашко
Розшифровуючи код Уласа Самчука
Кольорове життя свина

Літературний дайджест

11.06.2018|22:32|Gazeta.ua.

"Побачать, чим живемо і про що бреше пропаганда північного сусіда": почався масштабний фестиваль літератури

8 червня почався Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava.

Триватиме весь вікенд. Його приурочили до дня Полтавської битви.

Перший день пройшов у місті Решетилівка на Полтавщині та полі Полтавської битви. Вірші читали Юрій АндруховичОксана ЗабужкоСергій ЖаданГалина Крук, Андрій Любка.Також - шведські автори Агнета Плейельта Елізабет Х´юрт, повідомив кореспондент Gazeta.ua./a>.

На першій локації - біля редуту в Решетилівці - збираються близько 200 глядачів. Для них на траві поставили лави. Через спеку люди ховаються в затінку сусіднього дерева. Решта прикривають голови від сонця картонними програмками фестивалю.

"Подібні заходи - це можливість бути почутими на Заході. Сюди, на умовно Східну Україну, приїхали швецькі та німецькі поети, письменники, інтелектуали, журналісти. Тут бачать європейську країну, де ніяка бандерівська хунта не бігає з автоматами, а на міських сценах звучать вірші російською, українською, швецькою та німецькою мовами. Ці впливові рупори розкажуть у своїх країнах, чим ми живемо і про що бреше пропаганда північного сусіда", - каже 43-річний Святослав Померанцев, президент літературної корпорації Meridian Czernowitz.

Поезії Андруховича, Крук та Любки читає у швецькому перекладі Агнета Плейель.

"Тут, на кургані, поєднання української та дикої за звучанням швецької занурює в історію, створює особливу атмосферу. Крім того, вражає рівність між митцем і слухачем. Просто підходиш до Елізаберт Х´юрт, яка тебе не знає, і говориш про початок творчості, про подальші плани. Або сидиш за столом з Андруховичем і обговорюєш світогляд, який формує митця", - розповідає 27-річна Влада Рябуха, бібліотекар з Полтави.

Друга частина заходу починається в місцевому будинку культури. У залі на 450 глядачів майже третина місць - вільні. До мікрофону виходять Оксана ЗабужкоІгор ПомеранцевІрина Цілик, шведський поет Мальте Перссон. Найбільші оплески зриває Сергій Жадан. Він читає твори про війну. Коли доходить до рядків про осліплого від поранення бійця, чорнява жінка у залі витирає очі паперовою хустинкою. Ще кілька - змахують сльози руками.

"Люблю слухати вживу. Розуміти, які акценти розставляє сам автор. Такий текст проникає всередину, це як в церкві побувати. Мені достатньо послухати три поезії Жадана, щоб надихнутися. Його смисли - це те, що потрапляє в ціль", - додає журналістка Аліна Бушер, 38 років.

"Жадан вразив найбільше. В ньому сила якась відчувається, прям пробирає. І тема болюча. Цю поезію мають розуміти. Але сьогодні прийшло набагато менше місцевих, ніж на концерти зірок під час фестивалю "Решетилівська весна", - кажеЮлія Гмиря, 48 років, місцева мешканка.

Після читань зал швидко порожніє. Оксана Забужко підписує шанувальнику книгу. Майже одночасно її гукають до автобуса - їхати на наступну локацію.

"Було забагато поезії про війну. Це трохи напрягає, бо тема звучить звідусіль. Так тільки накручуєш себе. У нас ніби забувають про інші сторони життя. Бракує позитиву, лірики у творчості", - ділиться враженнями 24-річна Катерина Клименко, психолог.

"Помітив, що більшість запрошених поетів - із Західної України. У них порівняно зі "східними" і "центральними" митцями свій літературний контекст, якісь непорозуміння з іншими. Але саме в рамках таких заходів має відбуватися інтеграція літераторів усієї країни", - полтавський музикант Павло Москалюк, 35 років, тримає в руці мундштук із міні-сигарою. Загалом про фестиваль говорить позитивно.

Близько 18 години автобуси з відвідувачами виїжджають у напрямку Поля Полтавської битви. Там читатимуть вірші до опівночі. На 9 червня у Полтаві заплановані показ фільму "Ампутація" Ігоря Померанцева і Лідії Стародубцевої. Також - демонстрація мультимедійної вистави "Безкінечна подорож, або Енеїда". О 23 годині має розпочатися концерт гурту "Жадан і собаки". На 10 травня анонсовано екскурсію Полтавою, поетичні та прозові читання. Увечері можна буде послухати концерт сучасної класичної музики.

У жовтні торік відбувся літературний фестиваль Meridian Lutsk. Виступили автори з Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Чехії, Білорусі та Ізраїлю. Також показали місцеву поетичну спільноту. Організатором і полтавського, і луцького фестивалів є літературна корпорація Meridian Czernowitz Святослава Померанцева.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери