Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень

Літературний дайджест

17.10.2017|12:12|Deutsche WElle

Маргарет Етвуд отримала Премію миру німецьких книготорговців

Етвуд у Німеччині назвали "поборницею миру та свободи". Нагородження відбулося в рамках Франкфуртського книжкового ярмарку.

Канадська авторка та активістка Маргарет Етвуд у неділю, 15 жовтня, на Франкфуртському книжковому ярмарку отримала Премію миру німецьких книготорговців (Friedenspreis des Deutschen Buchhandels). Ця престижна нагорода присуджується письменникам, художникам, ученим і громадським діячам, які зробили вагомий внесок у зміцнення миру. Письменниця відома своєю книгою "Оповідь служниці" (The Handmaid´s Tale), за якою зняли однойменний серіал.

"Історії мають надзвичайну силу. Вони змінюють те, як люди думають та відчувають, на гірше чи на краще", - заявила у промові під час нагородження Етвуд. Гайнріх Рітмюллер (Heinrich Rietmüller), глава Біржового союзу німецької книготоргівлі, назвав письменницю "поборницею миру та свободи", яка відкрила очі на те, "яким похмурим може бути світ".

Маргарет Етвуд відома не тільки як письменниця та критик, але і як активістка екологічного руху та феміністка. Вона - лауреатка Букерівської премії, якою нагороджують за найкращий англомовний роман року, а також багаторазова її номінантка. Книжки Етвуд перекладені тридцятьма мовами світу.

Премію миру німецьких книготорговців, яка становить в грошовому еквіваленті 25 тисяч євро, заснували в 1950 році. Серед її лауреатів - такі видатні особистості, як лікар і філософ-гуманіст Альберт Швейцер (Albert Schweitzer), письменник і художник Герман Гессе (Herman Hesse), філософ і психолог Карл Ясперс (Karl Jaspers), дитяча письменниця Астрід Ліндгрен, літературознавець і дисидент Лев Копелев, драматург і політик Вацлав Гавел, прозаїк Орхан Памук і білоруська письменниця Світлана Алексієвич.

 Стас Соколов



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери